Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Najświętszej Trójcy 11.06.2017 r.

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 11.06.2017.

1. Dzisiaj niedziela Najświętszej Trójcy. Kończy się czas spowiedzi św. wielkanocnej. Przed kościołem zbieramy ofiary na KUL i szkoły katolickie, a harcerze sprzedają upieczone przez siebie ciasto zbierając w ten sposób fundusze na obóz wakacyjny.

1. W czwartek 15 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam do jak najliczniejszego udziału w procesji, która jest świadectwem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji:
  • w rejonie świetlicy: mieszkańcy ul. Morasko, Sióstr Misjonarek i mniejszych ulic do nich przylegających
  • przy figurze: mieszkańcy ul. Jaśkowiaka i Lewandowskiego
  • w rejonie kościoła św. Trójcy: mieszkańcy Radojewa
  • przy kościele parafialnym: mieszkańcy ul. Glinienko i ulic przyległych

Procesję zakończymy przy czwartym ołtarzu błogosławieństwem na cztery strony świata.

Bardzo proszę o jak najliczniejsze zaangażowanie w przygotowanie i posprzątanie ołtarzy. Proszę także o podjęcie w Boże Ciało i podczas Oktawy poszczególnych funkcji: baldachim, sztandary, feretrony, służba liturgiczna, dziewczynki sypiące kwiatki. Dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w procesjach w strojach liturgicznych.

Proszę także o przystrojenie domów, wywieszenie flag nie tylko na trasie procesji ale na terenie całej Parafii także podczas Oktawy Bożego Ciała.

1. Dziewczynki, które chcą sypać kwiaty podczas procesji Bożego Ciała zapraszam na krótką próbę we wtorek po Mszy św. przed kościołem.

1. W tym tygodniu nie będzie kręgu biblijnego i czwartkowego spotkania.

1. Dzisiaj ulicami Poznania przejdzie kolejny Marsz dla Życia pod hasłem: „Każdy jest ważny”, który rozpocznie się festynem rodzinnym na Placu Wolności o godz. 14.30.

1. Organizuję spływa kajakowy rzeką Brdą dla młodzieży od 14 roku życia do końca studiów w terminie od 17 do 22 lipca. Koszt 330 zł. Zapisy w zakrystii, ilość miejsc ograniczona.

1. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 1841,60 zł., a na konto parafialne wpłynęło 350 zł, „Bóg zapłać” z wszystkie złożone ofiary. Zakończyła się także fumigacja kościoła. Zapłaciliśmy już całość kwoty czyli 28.500 zł.

1. W przyszłą niedzielę wyruszy III Piesza Pielgrzymka mężczyzn od Józefa do Maryi pod hasłem: „Czytajcie i medytujcie… Idźcie i głoście”. Pielgrzymka wyruszy o godz. 7.00 spod Sanktuarium św. Józefa na Wzgórzu św. Wojciecha i dotrze do Sanktuarium w Tulcach.