Ogłoszenia Parafialne 4 Niedziela Wielkanocna 7.05.2017 r

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA 7.05.2017.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 9.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na katechezę parafialną po Mszy św. o godz. 11.00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne; fumigacje kościoła, która rozpocznie się 27 maja.

1. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św., a w niedzielę przed Mszą o godz. 9.00. W Radojewie nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.00 przy figurze.

1. Dzieci przedszkolne i ze szkoły podstawowej zapraszam razem z s. Andżeliką i s. Igą na spotkanie biblijne w poniedziałek o godz. 17.15 w domu naszych sióstr.

1. Radę ekonomiczną zapraszam na spotkanie w poniedziałek o godz. 20.00.

1. W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, który jest głównym patronem Polski i naszej Archidiecezji. Z tej racji ks. Proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa na osiedlu Bolesława Śmiałego zaprasza na sumę odpustową o godz. 18.30.

1. Krąg biblijny we wtorek po Mszy św. w sali misyjnej.

1. W środę przypada 18 rocznica śmierci ks. Arcybiskupa Jerzego Stroby. W tym dniu o godz. 18.00 w Katedrze zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłego Pasterza Kościoła Poznańskiego.

1. Spotkanie podczas którego czytamy i wyjaśniamy Katechizm Kościoła Katolickiego w czwartek o 19.30 w sali misyjnej.

1. Młodzież z gimnazjum, szkół średnich oraz studentów zapraszam na Mszę św. i spotkanie w piątek o godz. 18.00. Podczas spotkania będziemy mówili o Apokryfach Pisma Świętego.

1. W sobotę 13 maja przypada 100 rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie. Z tej okazji odbędzie się specjalna edycja Verba Sacra w niedzielę 14 maja o godz. 17.00 w poznańskiej Katedrze. Usłyszymy teksty dotyczące trzech objawień Anioła Pokoju oraz objawień Maryi od maja do października 1917 roku. Czytać będzie wybitna polska aktorka Halina Łabonarska. Komentarz – o. Wojciech Ciak  OCD, przeor klasztoru Karmelitów Bosych w Poznaniu.

1. Dzieci od 8 roku życia zapraszam na wakacyjny wyjazd parafialny w dniach od 7 do 12 sierpnia do Polanicy Zdrój. Podczas wyjazdu planowane są wycieczki do Czech i wiele atrakcji. Koszt wyjazdu 600 zł. Zapisy i więcej informacji w zakrystii.

1. W zeszłą niedzielę na pomoc mieszkańcom Syrii zebraliśmy wraz z ofiarami od naszych Sióstr 1149,90 zł, a na konto parafii przez ostatni miesiąc wpłynęło 450 zł. Serdecznie dziękuję za hojne ofiary.