Ogłoszenia Parafialne Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 16.04.2017 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 16.04.2017.

 

 1. Wielkanoc jest czasem otuchy i nadziei. Czasem odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Drogim Parafianom i Gościom życzę by te Święta Zmartwychwstania Pańskiego przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstały, który niesie odrodzenie życia napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę do pokonywania trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego. Rodzinom z Radojewa, które przygotowały Ciemnicę i Grób Pański, osobom, które uświetniły liturgię swoim śpiewem, panu Mieczysławowi za grę na trąbce, wszystkim, którzy czytali czytania i śpiewali psalmy, panom szafarzom, służbie liturgicznej, pani, która posprzątała kościół. Szczególne podziękowania kieruję do siostry Anny, która już od długiego czasu przygotowywała kościół, układała kwiaty, do siostry Karoliny, która przygotowała wszystkich śpiewających, a także Pana Waldemara, za przygotowanie ministrantów i całej oprawy liturgicznej. Dziękuję także za wszystkie ofiary złożone na kwiaty i świece do Grobu Pańskiego.

 

 1. Msze św. w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny jak w każdą niedzielę o godz. 9.00 i 11.00.

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny składka z Mszy św. przeznaczona jest na KUL, WT UAM i szkoły katolickie w naszej archidiecezji.

 

 1. Do soboty włącznie codziennie będziemy odmawiać Nowennę do Bożego Miłosierdzia
  15 minut przed Mszą św. W niedzielę i poniedziałek Nowenna o godz. 8.45.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W tym tygodniu nie będzie kręgu biblijnego

 

 1. Osoby chcące pogłębić swoją wiedzę religijną poprzez studiowanie Katechizmu Kościoła Katolickiego zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 19.30 do sali misyjnej.

 

 1. W czwartek będziemy obchodzili 15 rocznicę ingresu księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Pamiętajmy w tym dniu o naszym Pasterzu w sposób szczególny.

 

 1. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszam na Mszę św. i spotkanie formacyjne w piątek o godz. 18.00. Obecność konieczna.

 

 1. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 

 1. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy gościli kleryka, który będzie się z nami modlił, wygłosi kazania, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary na rzecz poznańskiego seminarium.

 

 1. Polecam prasę katolicką.