Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Zwykła 5.02.2017 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA ZWYKŁA 5.02.2017.

 

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 9.00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Bardzo dziękuję parafianom, którzy sprzątnęli choinki i rozebrali żłobek.

 

 1. W sobotę przypada XXV Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w naszej Archidiecezji odbędą się następujące spotkania i wydarzenia:

 

 • Uroczysta Msza św. z błogosławieństwem na wzór Lourdes, którą odprawi Ksiądz Biskup Zdzisław Fortuniak, w niedzielę 12 lutego o godz. 13.30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu przy ul. Głogowskiej. Po Mszy św. odbędzie się koncert w domu katolickim.
 • W sobotę 11 lutego w godzinach od 10.00 do 13.00 w Publicznym Gimnazjum Katolickim im. Stanisława Kostki, przy ul. Głogowskiej 92 w Poznaniu, odbędzie się tzw. "biała sobota". Lekarze różnych specjalizacji będą bezpłatnie udzielać porad. Będzie też można wykonać podstawowe badania laboratoryjne.
 • W piątek 17 lutego o godzinie 19.00 w Gmachu Muzeum Archidiecezjalnego na Ostrowie Tumskim odbędzie się „Mini – recital fortepianowy” prof. dr hab. Aldony Kasprzak oraz wykład prof. dra hab. Stanisława Czekalskiego pt. „Historia medycyny a klinika”. Wstęp wolny.

 

 1. We wtorek zakończyłem odwiedziny kolędowe. W naszej Parafii mieszka 515 rodzin, z których kolędę przyjęło 368 rodzin czyli ok. 72%. Nasza wspólnota liczy ok. 1670 osób. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjęcie, ciekawe rozmowy oraz wszystkie złożone ofiary. Na potrzeby parafii zebraliśmy 21620 zł. Bóg zapłać.

 

 1. Dzisiaj po Mszach św. wyjeżdżam na krótki wypoczynek. Z tej racji biuro parafialne nie będzie czynne. Zastępować mnie będzie ks. Dariusz Mazur Ojciec Duchowny z naszego Seminarium.

 

 1. Serdecznie zapraszam na pierwszy Parafialny Bal Karnawałowy, który odbędzie się 25 lutego w pałacu w Biedrusku. Koszt 160 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Polecam prasę katolicką.