Ogłoszenia Parafialne Boże Narodzenia 25.12.2016 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

BOŻE NARODZENIE 25.12.2016 r.

 

 1. Chrystus narodzony w Betlejem jest oczekiwanym Mesjaszem, Emmanuelem – Bogiem z nami. Przynosi na świat prawdę o tym, że Bóg jest Miłością, która pragnie zbawienia każdego człowieka. Życzę byśmy pozwolili Jezusowi prawdziwie narodzić się w naszych sercach, by ten czas Świąt był czasem zatrzymania się, spotkania z drugim człowiekiem w atmosferze miłości i życzliwości. Niech wygasną wszelkie spory i waśnie, niech zapanuje miłość i zgoda, nie tylko na czas Bożego Narodzenia ale na każdy dzień życia. Drogim Parafianom i wszystkim Gościom życzę błogosławionych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

 

 1. W Święta Bożego Narodzenia Msze św. jak w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00.

 

 1. W II Święto Bożego Narodzenia składka przeznaczona będzie na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

 

 1. Dziś w Kościele w Polsce rozpoczął się Rok św. brata Alberta Chmielowskiego.

 

 1. W piątek 30 grudnia będziemy obchodzić Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, Msza św. o godz. 18.00

 

 1. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian na Mszę św. dziękczynną za cały miniony rok i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego w sobotę 31 grudnia o godz. 17.00.

 

 1. W Nowy Rok, który przypada w przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

 

 1. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy przygotowali kościół byśmy mogli w tak pięknej scenerii przeżywać święta Bożego Narodzenia: Państwu, którzy zbudowali piękny żłóbek, rodzinie która ofiarowała choinki, panom i ich dzieciom, którzy postawili i ubrali choinki. Dziękuje siostrze Karolinie i panom muzykom za uświetnienie pasterski piękną muzyką, panu Waldkowi, ministrantom, lektorom i wszystkim zaangażowanym w liturgię. Dziękuję siostrze Justynie zakrystiance
  i pani Justynie za posprzątanie Kościoła. Dziękuję Wam moi drodzy za obecność, za wspólną modlitwę, wspólny śpiew kolęd.

 

 1. Z radością informuję, że został już zakończony remont dachu naszego kościoła. Pozostało jeszcze tylko położenie piorunochronów. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego dzieła poprzez modlitwę, ofiary pieniężne, dobre słowo i wszelkie zaangażowanie. Szczególnie dziękuje panom z rady ekonomicznej, którzy są dla mnie ogromnym wsparciem i dzięki którym m. in. udało nam się otrzymać dotację z MSWiA w wysokości 93 tysięcy złotych.

 

 1. Odwiedziny Duszpasterskie:

Środa 28.12.2016 od godz. 16.00 – ul. Morasko od 1 do 23 A obie strony, ul. Polarna i Deszczowa

Czwartek 29.12.2016 od godz. 16.00 – ul. Morasko 25 od początku

Piątek 30.12.2016 od godz. 16.00 – ul. Morasko 28 od początku i 26 od początku

Plan kolędy jest wywieszony w gablocie, oraz znajduje się na stronie internetowej parafii.