Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Adwentu 4.12.2016 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ADWENTU 04.12.2016 r.

 

  1. Dzisiaj I niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie formacyjne dla wspólnoty Żywego Różańca, po Mszy św. o godz. 11.00 katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne, a przed kościołem zbiórka ofiar na Dzieło Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

  1. Roraty odprawiamy codziennie oprócz środy, soboty i niedzieli o godz. 18.00. Szczególnie zapraszam na te Msze św. ku czci Matki Bożej wszystkie dzieci, a zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Na roraty, które są dobrym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia, zapraszam bardzo serdecznie także wszystkich parafian. Dzieci proszę o przyniesienie lampionów.

 

  1. Dzieci przedszkolne i ze szkoły podstawowej zapraszam na spotkanie biblijne w poniedziałek o godz. 17.15 do domu naszych sióstr.

 

  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek. Serdecznie wszystkich parafian zapraszam.

 

  1. Krąg biblijny we wtorek po Mszy św. w sali misyjnej.

 

  1. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o godz. 18.00. W tym dniu zapraszam bardzo serdecznie na Akatyst, czyli śpiewany na stojąco hymn ku czci Bogarodzicy wywodzący się z liturgii bizantyjskiej, o godz. 20.00 w kościele. Z tej racji nie będzie spotkania z Katechizmem Kościoła Katolickiego.

 

  1. Młodzież gimnazjalną, ze szkół średnich i akademicką zapraszam na spotkanie w piątek po Mszy św., w sali Misyjnej.

 

  1. W kruchcie kościoła można nabyć świece Caritas, z których dochód jak co roku przeznaczony jest na pomoc najuboższym dzieciom. Cena małej świecy to 6 zł., a dużej 13 zł. Można także za dobrowolną ofiarę nabyć opłatki wigilijne.

 

  1. Kolejne spotkanie z cyklu Verba Sacra podczas, którego będą czytane fragmenty dzieła „Dzieje duszy” karmelitanki św. Teresy od Dzieciątka Jezus, odbędzie się w przyszłą niedzielę 11 grudnia o godz. 17.00 w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu. Wstęp wolny.

 

  1. Polecam „Przewodnik Katolicki” i „Gościa Niedzielnego”.