Ogłoszenia Parafialne Niedziela Chrystusa Króla 20.11.2016 r.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA niedziela 20 LISTOPADA 2016 R.

1. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszach św. dokonamy Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Pana i Króla. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy adwent i nowy rok liturgiczny oraz duszpasterski.

1. Dzieci przedszkolne oraz ze szkoły podstawowej zapraszam na spotkanie biblijne w poniedziałek o godz. 17.15 do klasztoru naszych Sióstr.

1. We wtorek będziemy obchodzić wspomnienie św. Cecylii dziewicy i męczennicy, która jest patronką śpiewu kościelnego. Z tej okazji nasze siostry przygotowały liturgiczne śpiewy gregoriańskie w języku łacińskim, które uświetnią wieczorną Mszę św. Bardzo serdecznie zapraszam.

1. Krąg biblijny we wtorek po wieczornej Mszy św. w sali misyjnej.

1. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie czwartkowego spotkania na temat Katechizmu Kościoła Katolickiego, oraz sobotniej zbiórki dla ministrantów.

1. Dzieci przedszkolne i ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami zapraszam do wspólnego przygotowania tegorocznych jasełek. Pierwsze spotkanie w sobotę 3 grudnia o 15.30 w sali misyjnej.

1. W niedzielę 27 listopada 2016 roku o godz. 13.30 w poznańskiej Farze odbędzie się prezentacja w ramach cyklu VERBA SACRA, poświęcona Romanowi Brandstaetterowi, z udziałem aktorki Haliny Łabonarskiej. W jej interpretacji usłyszymy Hymny Maryjne Romana Brandstaettera. Oprawę muzyczną zapewni duet Jarosław Buczkowski i Zbigniew Wrombel. Wstęp wolny.

1. W zeszłą niedzielę na pomoc chrześcijanom w Iraku zebraliśmy 1311,50 zł., w tym  jedna z osób złożyła ofiarę wysokości 500 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

1. Polecam „Gościa Niedzielnego” i „Przewodnik Katolicki”.