Ogłoszenia Parafialne XIV Niedziela Zwykła 11.09.2016 r.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 11.09.2016.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania, pamiętajmy w modlitwie przez cały tydzień szczególnie o rodzicach, nauczycielach i wychowawcach

1. W tym tygodniu wyjeżdżam na kilka dniu urlopu, z tej racji Biuro Parafialne nie będzie czynne. Zastępować mnie będzie ks. Dariusz Mazur Ojciec Duchowny naszego Seminarium.

1. Uroczysta Msza św. celebrowana przez Ks. Bp. Zdzisława Fortuniaka dla chorych, osób starszych, niepełnosprawnych, osób wspomagających chorych – ich rodzin, pracowników hospicjów i szpitali, zostanie odprawiona w środę 14 września br. o godz. 18.00 w Katedrze.

1. Misjonarze Oblaci oraz zespół Ninive zapraszają na uwielbienie w sobotę 24 września w kościele na  ul. Ostatniej 14 w Poznaniu. Tego samego dnia jest możliwość wzięcia udziału w dniu skupienia dla osób związanych z Odnową w Duchu Św. Dzień skupienia prowadzi ks. Michał Tomiak.

1. W przyszłą sobotę nie będzie zbiórki ministrantów.

1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

1. W przyszłą niedzielę będziemy przed kościołem zbierać fundusze na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.

1. W zeszłą niedzielę na potrzeby parafii podczas Mszy św. zebraliśmy 2633,70 zł, a na remont dachu na konto parafii i w inny sposób w ubiegłym tygodniu wpłynęło 3200 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w przygotowanie i przeprowadzenie festynu parafialnego. W sposób szczególny dziękuję Państwu Urszuli i Januszowi Kaczmarkom, którzy zmobilizowali mnie do zorganizowania festynu, czuwali na całością, większość atrakcji przygotowali i zachęcali parafian do pomocy. Całość dochodu z festynu jest przeznaczona na sfinansowanie remontu dachu kościoła. Dochód z festynu to 17151,10 zł. W tej kwocie zawarte jest m.in. 5780 zł, które zostały uzyskane ze sprzedaży cegiełek. Serdeczne „Bóg zapłać”, za wspólnie spędzony niedzielny czas, za wszelką pomoc i ofiary na rzecz kościoła.

1. Polecam „Przewodnik Katolicki” i „Gościa Niedzielnego”.