Ogłoszenia Parafialne X Niedziela Zwykła 5.06.2016 r.

X NIEDZIELA ZWYKŁA 5.06.2016.

1. Dziś I niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 9.00. Składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Przed kościołem zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności w Warszawie.

1. Z okazji Jubileuszu Chrztu Polski oddaliśmy do renowacji chrzcielnicę. Prace zostały już wykonane. Całość kosztowała 7500 zł. Rodzice dzieci I Komunijnych złożyli na ten cel ofiarę 5500 zł, a jedna z rodzin złożyła ofiarę 500 zł. Serdeczne Bóg zapłać. Podpisaliśmy także umowę na przeprowadzenie remontu dachu kościoła. Prace ruszą 1 sierpnia.

1. Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie procesji Bożego Ciała i przez całą oktawę. Dziękuję tym, którzy przygotowali ołtarze, nosili baldachim, prowadzili kapłana, nosili sztandary i feretrony, nosili świece, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom i szafarzom, scholi śpiewającej podczas Mszy i procesji. Bardzo się cieszę z Waszego zaangażowania.

1. Dzieci przedszkolne i ze szkoły podstawowej zapraszam na ostatnie w tym roku spotkanie biblijne, we wtorek o godz. 16.30 w ogrodzie naszych Sióstr.

1. Krąg biblijny we wtorek po Mszy św.

1. Spotkanie podczas którego czytamy i tłumaczymy Katechizm Kościoła Katolickiego w czwartek o godz. 19.30 w sali misyjnej.

1. Młodzież gimnazjalną, licealną i studentów zapraszam na spotkanie w piątek po Mszy św.

1. W przyszłą niedzielę 12 czerwca odbędzie się Marsz dla Życia,  w tym roku przejdzie pod hasłem "Z rodziną najlepiej". O godz. 14.30 rozpocznie się festyn rodzinny na Placu Wolności,  następnie o 15.45 wyruszy marsz w kierunku Katedry, o 17.00 zakończony Mszą Świętą.   Zachęcam, aby wziąć udział całymi rodzinami i dać świadectwo swojego poparcia dla wartości życia i rodziny.

1. Dzieci od 8 roku życia zapraszam na wakacyjny wyjazd parafialny do Dusznik Zdrój w dniach od 7 – 13 sierpnia, zostały już ostatnie miejsca. Koszt wyjazdu 650 zł. Więcej informacji i możliwość zapisu po Mszy św. w zakrystii. Spotkanie dla rodziców dzieci zapisanych na ten wyjazd w czwartek po Mszy św.

1. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu i szkoły katolickie naszej Archidiecezji.