Ogłoszenia Parafialne Niedziela Najświętszej Trójcy 22. 05. 2016 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 NIEDZIELA najświętszej trójcy 22.05.2016.

 

 1. Dzisiaj niedziela Najświętszej Trójcy. Kończy się czas spowiedzi św. wielkanocnej.

 

 1. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św. w niedzielę i najbliższy czwartek Litanię odmówimy przed Mszą o godz. 9.00. W Radojewie Litania codziennie o godz. 17.00 przy figurze Matki Bożej.

 

 1. Dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej zapraszam wraz z s. Kingą i s. Andżeliką na spotkanie we wtorek o godz. 16.30 do domu naszych Sióstr.

 

 1. Krąg biblijny we wtorek po Mszy św.

 

 1. W czwartek 26 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. jak w niedziele o godz. 9.00 i 11.00. Procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam do jak najliczniejszego udziału w procesji, która jest świadectwem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji:

  • w rejonie świetlicy: mieszkańcy ul. Morasko, Sióstr Misjonarek i mniejszych ulic do nich przylegających
  • przy figurze: mieszkańcy ul. Jaśkowiaka i Lewandowskiego
  • w rejonie kościoła św. Trójcy: mieszkańcy Radojewa
  • przy kościele parafialnym: mieszkańcy ul. Glinienko i ulic przyległych

Procesję zakończymy przy czwartym ołtarzu błogosławieństwem na cztery strony świata. Mszy św. o godz. 11.00 i procesji przewodniczyć będzie ks. Mateusz Socha – neoprezbiter ze Zgromadzenia Księży Chrystusowców.

Bardzo proszę o jak najliczniejsze zaangażowanie w przygotowanie i posprzątanie ołtarzy. Informuję także, że osoby odpowiedzialne za przygotowanie ołtarzy będę zbierać ofiary na kwiaty. Proszę także o podjęcie w Boże Ciało i podczas Oktawy poszczególnych funkcji: baldachim, sztandary, feretrony, służba liturgiczna, dziewczynki sypiące kwiatki. Dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w procesjach w strojach liturgicznych.

Proszę także o przystrojenie domów, wywieszenie flag nie tylko na trasie procesji ale na terenie całej Parafii także podczas Oktawy Bożego Ciała.

Procesja Eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św., w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

 

 1. Dzieci od 8 roku życia zapraszam na wakacyjny wyjazd parafialny do Dusznik Zdrój
  w dniach od 7 – 13 sierpnia, zostały już ostatnie miejsca. Koszt wyjazdu 650 zł. Więcej informacji i możliwość zapisu po Mszy św. w zakrystii. Rodziców dzieci, które już są zapisane proszę o podejście po Mszy do zakrystii.

 

 1. W przyszłą niedzielę odbędzie się I Pielgrzymka Kobiet z Sanktuarium Maryjnego w Tulcach do Sanktuarium św. Józefa w Poznaniu. Więcej informacji w zakrystii.

 

 1. W gablocie znajdują się informacje dotyczące Pielgrzymki do Ziemi Świętej w roku 2017.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Siostry Dominikanki z Kamerunu. Po Mszach św. będą zbierać ofiary na prowadzone przez siebie dzieła.

 

 1. Polecam prasę katolicką.