Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkanocna 17.04.2016 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 4 NIEDZIELA wielkanocna 17.04.2016.

 

 1. Dzisiaj o godz. 13.00 w Katedrze Poznańskiej Msza św. po przewodnictwem ks. abp Stanisława Gądeckiego na zakończenie centralnych obchodów Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Dziś także Światowy dzień modlitw o Powołania, który rozpoczyna Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Zachęcam aby w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętać o powołaniach w swoich modlitwach.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Dzieci przedszkolne i ze szkoły podstawowej zapraszam na spotkanie biblijne we wtorek o godz. 16.30 w domu naszych Sióstr.

 

 1. Krąg biblijny we wtorek po Mszy św. w sali misyjnej.

 

 1. Osoby chcące pogłębić swoją wiedzę religijną zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 19.30 do sali misyjnej u naszych Sióstr. W czasie spotkania czytamy i wyjaśniamy Katechizm Kościoła Katolickiego.

 

 1. Młodzież gimnazjalną, licealną i studentów zapraszam na spotkanie w piątek po Mszy św. do sali misyjnej.

 

 1. Bardzo dziękuję rodzinie, która ofiarowała 14 krzeseł do prezbiterium.

 

 1. Dzieci od 8 roku życia zapraszam na wakacyjny wyjazd parafialny do Dusznik Zdrój w dniach od 7 – 13 sierpnia. Koszt wyjazdu 650 zł. Więcej informacji i możliwość zapisu po Mszy św. w zakrystii.

 

 1. Z okazji 1050-lecia Chrztu Polski zostanie przeprowadzona renowacja naszej chrzcielnicy. Do sfinansowania tych prac dołożą się, jako dar ołtarza, rodzice dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii św.

 

 1. Z okazji Roku Miłosierdzia rozpoczyna się nowy cykl Verba Sacra, poświęcony świętym, którzy swoim życiem dawali świadectwo Miłosierdzia Bożego. Uroczysta inauguracja w niedzielę 24 kwietnia o godz. 17.00 w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu.

 

 1. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać ofiary na pomoc Ukrainie.

 

 1. Polecam prasę katolicką.