Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Wielkanocna 10.04.2016 r.

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA 10.04.2016.

1. Dzisiaj 3 niedziela wielkanocna. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcam by w tym tygodniu każdego dnia przeczytać i rozważyć chociaż mały fragment Pisma Świętego.

1. Dzieci przedszkolne i ze szkoły podstawowej zapraszam na spotkanie biblijne we wtorek o godz. 16.30 do domu naszych Sióstr.

1. Krąg Biblijny we wtorek po Mszy św. w sali misyjnej.

1. Osoby chcące pogłębić swoją wiedzę religijną zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 19.30 do sali misyjnej u naszych Sióstr, w czasie spotkania czytamy Katechizm Kościoła Katolickiego.

1. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszam na Mszę i spotkanie formacyjne w piątek o godz. 18.00. Obecność konieczna.

1. W dniach od 14 do 16 kwietnia będziemy przeżywać centralne uroczystości jubileuszu Chrztu Polski, które w czwartek będą miały miejsce w Gnieźnie a w piątek i sobotę w Poznaniu. Zachęcam by wziąć udział w czuwaniu przy Obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej w Poznańskiej Farze od godz. 20.00 w czwartek do godz. 15.30 w piątek. Plan czuwania wywieszony jest w gablocie. O godz. 15.30 wyruszy procesja Maryjna do Katedry. Po dojściu procesji na Ostrów Tumski, gdzie będą ustawione telebimy zostanie odprawiona o godz. 17.00 Msza św., której przewodniczyć będzie Legat Papieski ks. kardynał Pietro Parolin. Po Mszy św. będzie czuwanie do godz. 21.00. Jeżeli ktoś chciałby wziąć udział w uroczystościach w sobotę na stadionie w Poznaniu musi nabyć bilet na stronie internetowej www.stadion2016.pl Centralne obchody Jubileuszu Chrztu Polski zakończy Msza św. w poznańskiej katedrze w niedzielę 17 kwietnia o godz. 13.00 pod przewodnictwem ks. abp Stanisława Gądeckiego. Będzie ona transmitowana przez TV Polonia.

1. Dziękuję za rozłożenie Grobu Pańskiego i Ciemnicy rodzinom z Radojewa.

1. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zebraliśmy 2460,60 zł, a na Caritas Archidiecezjalną 422,25 zł. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

1. Dzieci od 8 roku życia zapraszam na wyjazd wakacyjny do Dusznik Zdrój od 7 – 13 sierpnia. Koszt 650 zł.

1. Na spotkanie z naszą parafianką, która była na misjach w Rwandzie i chciałaby się podzielić swoimi przeżyciami i pokazać zdjęcia będzie w sobotę po Mszy św. Serdecznie zapraszam.

1. Zmarł nasz parafianin śp. Eugeniusz Michalczyk. Pogrzeb odbył się wczoraj. Dobry Jezu…