Ogłoszenia Parafialne Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 27.03.2016 r.

NIEDZIELA zmartwychwstania pańskiego 27.03.2016.

1. Drogim Parafianom i Gościom życzę aby przeżywanie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego był głębokim doświadczeniem potęgi Boga, który zwyciężył grzech i śmierć. Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Jezusem będzie dla Was źródłem miłości, ufności i nadziei, a także pokoju i radości.

1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego. Rodzinom z Radojewa, które przygotowały Ciemnicę i Grób Pański, osobom, które uświetniły liturgię swoim śpiewem, panu Mieczysławowi za grę na trąbce, wszystkim, którzy czytali czytania i śpiewali psalmy, panom szafarzom, służbie liturgicznej, pani, która posprzątała kościół. Szczególne podziękowania kieruję do siostry Justyny i siostry Karoliny, które już od długiego czasu przygotowywały kościół, układały kwiaty, przygotowały wszystkich śpiewających, a także Pana Waldemara, za przygotowanie ministrantów i całej oprawy liturgicznej. Dziękuję także za wszystkie ofiary złożone na kwiaty i świece do Grobu Pańskiego oraz rodzinie, która ofiarowała nam nowe oświetlenie prezbiterium.

1. Msze św. w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny jak w każdą niedzielę o godz. 9.00 i 11.00.

1. W Poniedziałek Wielkanocny składka z Mszy św. przeznaczona jest na KUL, WT UAM i szkoły katolickie w naszej archidiecezji.

1. Do soboty włącznie codziennie będziemy odmawiać Nowennę do Bożego Miłosierdzia 15 minut przed Mszą św. W niedzielę i poniedziałek Nowenna o godz. 8.45.

1. Dzieci przedszkolne i ze szkoły podstawowej zapraszam na spotkanie biblijne we wtorek o godz. 16.30 do Domu naszych Sióstr.

1. Krąg biblijny we wtorek po Mszy św. w sali misyjnej. Serdecznie zapraszam.

1. Osoby chcące pogłębić swoją wiedzę religijną zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 19.30 do sali misyjnej.

1. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy do Serca Jezusowego i adoracja do godz. 20.00.

1. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

1. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem będziemy zbierali ofiary na Caritas Archidiecezjalną.

1. Wszystkich członków Żywego Różańca zapraszam na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na katechezę w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.