Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Zwykła 31.01.2016 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 31.01.2016.

 

 1. We wtorek  2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane także Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy św. będzie poświęcenie świec. W tym dniu przypada także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zachęcam wszystkich do modlitwy w intencji Zakonników i Sióstr Zakonnych, zwłaszcza naszych Sióstr, oraz o nowe powołania do życia zakonnego. Po Mszy św. będzie zbiórka ofiar do puszek na klasztory klauzurowe. W zakrystii można nabyć świece – gromnice z naturalnego wosku w cenie 15 zł.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszam na Mszę św. we wtorek o godz. 18.00. Podczas Mszy św. będzie poświęcenie świec i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Zapraszam na adorację w intencji powołań, za powołanych oraz za kapłanów o godz. 17.30. Na adorację i Mszę św. zapraszam szczególnie ministrantów wraz z rodzicami.

 

 1. W piątek przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 do Mszy św. oraz podczas adoracji. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy do Serca Jezusowego i adoracja do godz. 20.00. Serdecznie zapraszam.

 

 1. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 9.00.

 

 1. Bardzo dziękuję Panu Mieczysławowi Leśniczakowi za zorganizowanie koncertu kolęd w wykonaniu Capelii Zamku Rydzyńskiego. Dziękuję wszystkim, którzy w tym koncercie uczestniczyli oraz złożyli ofiarę na naszą parafię. W sumie zebraliśmy 446 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Wczoraj zakończyłem planowe odwiedziny kolędowe. Gdyby były jeszcze rodziny, które z różnych względów nie mogły przyjąć kolędy, a chciałby gościć księdza z błogosławieństwem w swoim domu, proszę aby się do mnie zgłosiły. Jeszcze w tym tygodniu te domy odwiedzę.

 

 1. Szkoła Formacji Duchowej zaprasza na rekolekcje wielkopostne przeżywane w milczeniu. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 

 1. Wspólnota Żywego Różańca z naszej parafii jest zaproszona na adorację do katedry poznańskiej w piątek 5 lutego od 12.00 do 13.00. Bardzo proszę członków Żywego Różańca o uczestnictwo w tym czuwaniu.

 

 1. W sobotę, 6 lutego 2016 roku, będzie gościć w Poznaniu kardynał Raymond Leo Burke. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą pod przewodnictwem księdza kardynała w katedrze poznańskiej o godz. 16.30. Po Mszy Świętej, o godzinie 18.30, zapraszamy na spotkanie promujące książkę pt. "Boża Miłość stała się Ciałem" autorstwa księdza kardynała. Spotkanie będzie miało miejsce w Auli A1 na terenie Wydziału Teologicznego UAM na Ostrowie Tumskim. W książce „Boża Miłość stała się Ciałem” kardynał Raymond Leo Burke głosi piękno i moc Najświętszej Eucharystii w świetle głębokiego nauczania św. Jana Pawła II oraz papieża Benedykta XVI.

 

 1. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na Mszę o godz. 9.00 i spotkanie formacyjne. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na katechezę po Mszy św. o godz. 11.00. Składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.