Ogłoszenia Parafialne 3.01.2016 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA Po bożym narodzeniu 03.01.2016.

 

 1. Dziś I Niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 9.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na katechezę parafialną po Mszy św. o godz. 11.00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

 

 1. Ministrantów wraz z rodzicami i rodzeństwem zapraszam na spotkanie opłatkowe dzisiaj o godz. 16.00 w sali u naszych Sióstr.

 

 1. W środę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną tradycyjnie Świętem Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę o 9.00 i 11.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy do oznaczenia naszych drzwi. Składka w tym dniu przeznaczona jest na fundusz misyjny, polecam ją ofiarności Parafian.

 

 1. Jasełka przygotowane przez dzieci naszej parafii zostaną wystawione w środę 6 stycznia o godz. 17.00 w kościele. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Po przedstawieniu, razem z radą osiedla, zapraszam na wspólne kolędowanie przy cieście i kawie do sali misyjnej u naszych Sióstr.

 

 1. We środę 6 stycznia 2016 roku po raz szósty ulicami poznańskiego Starego Miasta przejdzie Orszak Trzech Króli! Wszyscy mieszkańcy Poznania zaproszeni są do wspólnego świętowania i kolędowania. Za Kacprem, Melchiorem i Baltazarem razem podążymy do Stajenki, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Po drodze spotkamy m. in. anioły i diabły, rzymskich legionistów oraz Heroda. Podczas finałowej sceny na Starym Rynku Królowie złożą dary dla Dzieciątka Jezus. Rozpoczęcie orszaku o godz. 12.00 na Placu Wolności, wcześniej będą rozdawane korony, które otrzyma pierwsze 10 tys. osób. Zakończenie Mszą św. w poznańskiej Farze ok. 13.45. Szczegółowe informacje na stronie www.orszakpoznan.pl  

 

 1. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie opłatkowe w niedzielę 10 stycznia o godz. 15.00 w sali misyjnej.

 

 1. Odwiedziny duszpasterskie:

  • poniedziałek 4 stycznia od godz. 16.00 ul. Arnikowa 3-7 oraz Halszki od końca
  • wtorek 5 stycznia od godz. 16.00 ul. Arnikowa 9-13
  • czwartek 7 stycznia od godz. 16.00 ul. Arnikowa 14-18, Jaśkowiaka 85 i 87
  • piątek 8 stycznia od godz. 16.00 ul. Lewandowskiego od końca oraz Celichowskich
  • Sobota 9 stycznia od godz. 14.00 ul. Jaśkowiaka od końca
  • Poniedziałek 11 stycznia od godz. 16.00 ul. Meteorytowa 1, Glinno, Knyszyn, Drogocin

Każdego dnia poza środą i niedzielą od 17.45 – 18.45 będzie przerwa w kolędzie; w tym czasie będzie Msza św.

 

 1. Cały plan kolędy na ten rok umieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii www.parafiamorasko.pl  na facebook’u www.facebook.com/parafiamorasko oraz w gablocie w kruchcie kościoła.