Ogłoszenia Parafialne Boże Narodzenie 2015 r.

BOŻE NARODZENIE 25.12.2015 r.

1. Jezus Chrystus będąc Światłością świata, zstępuje na ziemię by rozproszyć ciemności ludzkiej natury, naznaczonej mrokami grzechu. Bóg uniża się w swej Boskiej  naturze, stając się człowiekiem, we wszystkim do nas podobnym za wyjątkiem grzechu. Stając się „Bogiem pośród nas” – Emmanuelem, wywyższył tym samym człowieka. Staliśmy się uczestnikami Boskiej natury. Obdarzeni godnością Dzieci Bożych i zachwyceni obecnością pośród nas Syna Bożego, pragnę z Wami dzielić radość i bogactwo duchowych darów, wypływających z wydarzenia jakim było Wcielenie Boga, który dał w ten sposób świadectwo niepojętej miłości do każdego z nas.

Drogim Parafianom i wszystkim Gościom życzę błogosławionych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

1. W Święta Bożego Narodzenia Msze św. jak w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00.

1. W I Święto Bożego Narodzenia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. W II Święto Bożego Narodzenia składka przeznaczona będzie na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

1. Odwiedziny duszpasterskie czyli kolęda:

Poniedziałek 28.12.2015 r. – od godz. – 16.00 Łysy Młyn przy stawach, Radojewo ul. Gołębia, Poznańska oraz ul. Radojewo od Biedruska do nr 30

Wtorek 29.12.2015 r. – od godz. 16.00 – ul. Radojewo od Poznania do nr 29

Plan kolędy wywieszony będzie w gablocie oraz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.

1. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy przygotowali kościół byśmy mogli w tak pięknej scenerii przeżywać święta Bożego Narodzenia: Państwu, którzy zbudowali piękny żłóbek, rodzinie która ofiarowała choinki, panom i ich dzieciom , którzy postawili i ubrali choinki. Dziękuje siostrze Karolinie i panu Mieczysławowi wraz z zespołem za uświetnienie pasterski piękną muzyką, panu Waldkowi, ministrantom, lektorom i wszystkim zaangażowanym w liturgię. Dziękuję siostrze Justynie zakrystiance i pani Justynie za posprzątanie Kościoła. Dziękuję Wam moi drodzy za obecność, za wspólną modlitwę, wspólny śpiew kolęd. Raz jeszcze niech Nowonarodzony Zbawiciel wszystkim błogosławi.