Ogłoszenia Parafialne Boże Narodzenie 2015 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

BOŻE NARODZENIE 25.12.2015 r.

 

 

  1. Jezus Chrystus będąc Światłością świata, zstępuje na ziemię by rozproszyć ciemności ludzkiej natury, naznaczonej mrokami grzechu. Bóg uniża się w swej Boskiej  naturze, stając się człowiekiem, we wszystkim do nas podobnym za wyjątkiem grzechu. Stając się „Bogiem pośród nas” – Emmanuelem, wywyższył tym samym człowieka. Staliśmy się uczestnikami Boskiej natury. Obdarzeni godnością Dzieci Bożych i zachwyceni obecnością pośród nas Syna Bożego, pragnę z Wami dzielić radość i bogactwo duchowych darów, wypływających z wydarzenia jakim było Wcielenie Boga, który dał w ten sposób świadectwo niepojętej miłości do każdego z nas.

Drogim Parafianom i wszystkim Gościom życzę błogosławionych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

 

  1. W Święta Bożego Narodzenia Msze św. jak w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00.

 

  1. W I Święto Bożego Narodzenia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. W II Święto Bożego Narodzenia składka przeznaczona będzie na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

 

  1. Odwiedziny duszpasterskie czyli kolęda:

 

Poniedziałek 28.12.2015 r. – od godz. – 16.00 Łysy Młyn przy stawach, Radojewo ul. Gołębia, Poznańska oraz ul. Radojewo od Biedruska do nr 30

 

Wtorek 29.12.2015 r. – od godz. 16.00 – ul. Radojewo od Poznania do nr 29

 

Plan kolędy wywieszony będzie w gablocie oraz znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.

 

  1. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy przygotowali kościół byśmy mogli w tak pięknej scenerii przeżywać święta Bożego Narodzenia: Państwu, którzy zbudowali piękny żłóbek, rodzinie która ofiarowała choinki, panom i ich dzieciom , którzy postawili i ubrali choinki. Dziękuje siostrze Karolinie i panu Mieczysławowi wraz z zespołem za uświetnienie pasterski piękną muzyką, panu Waldkowi, ministrantom, lektorom i wszystkim zaangażowanym w liturgię. Dziękuję siostrze Justynie zakrystiance i pani Justynie za posprzątanie Kościoła. Dziękuję Wam moi drodzy za obecność, za wspólną modlitwę, wspólny śpiew kolęd. Raz jeszcze niech Nowonarodzony Zbawiciel wszystkim błogosławi.