Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Adwentu 6.12.2015 r.

II NIEDZIELA ADWENTU 06.12.2015 r.

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie formacyjne dla wspólnoty Żywego Różańca. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne, a przed kościołem zbiórka ofiar na Dzieło Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

1. Roraty odprawiamy codziennie oprócz środy, soboty i niedzieli o godz. 18.00. Szczególnie zapraszam na te Msze św. ku czci Matki Bożej wszystkie dzieci, a zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Na roraty, które są dobrym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia, zapraszam bardzo serdecznie także wszystkich parafian. Dzieci proszę o przyniesienie lampionów.

1. W okresie Adwentu nie będzie wtorkowych spotkań biblijnych dla dzieci. Wszystkie dzieci zapraszam we wtorek i czwartek o godz. 17.30 do kościoła na wspólną naukę piosenek religijnych.

1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek. Serdecznie wszystkich parafian zapraszam.

1. Krąg biblijny we wtorek po Mszy św. w sali misyjnej.

1. We wtorek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o godz. 18.00. W tym dniu, w Rzymie, papież Franciszek zainauguruje Rok Święty – Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia.

1. Spotkanie z Katechizmem Kościoła Katolickiego w czwartek o godz. 19.30. w sali misyjnej. Tym razem będziemy rozmawiali o IV Przykazaniu Bożym.

1. Młodzież gimnazjalną, ze szkół średnich i akademicką zapraszam na spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek po Mszy św., w sali Misyjnej.

1. W kruchcie kościoła można nabyć świece Caritas, z których dochód jak co roku przeznaczony jest na pomoc najuboższym. Cena małej świecy to 6 zł a dużej 12 zł. Można także za dobrowolną ofiarę nabyć opłatki wigilijne.

1. W gablocie są wywieszone informacje dotyczące kolędowania w restauracji „Tumska” oraz o Jarmarku św. Jacka, który odbywa się dzisiaj w klasztorze OO. Dominikanów.

1. Koncert kolęd w wykonaniu uczniów klasy wokalnej mgr Pawła Wojtasiewicza odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam.