Ogłoszenia Parafialne Niedziela Najświętszej Trójcy 31.05.2015

NIEDZIELA najświętszej trójcy 31.05.2015.

1. Dzisiaj niedziela Najświętszej Trójcy. Kończy się czas spowiedzi św. wielkanocnej.

1. W czwartek 4 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. jak w niedziele o godz. 9.00 i 11.00. Procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam do jak najliczniejszego udziału w procesji, która jest świadectwem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji:

• w rejonie świetlicy: mieszkańcy ul. Morasko, Sióstr Misjonarek i mniejszych ulic do nich przylegających
    • przy figurze: mieszkańcy ul. Jaśkowiaka i Lewandowskiego
    • w rejonie kościoła św. Trójcy: mieszkańcy Radojewa
    • przy kościele parafialnym: mieszkańcy ul. Glinienko i ulic przyległych

Procesję zakończymy przy czwartym ołtarzu błogosławieństwem na cztery strony świata.

Bardzo proszę o jak najliczniejsze zaangażowanie w przygotowanie i posprzątanie ołtarzy. Proszę także o podjęcie w Boże Ciało i podczas Oktawy poszczególnych funkcji: baldachim, sztandary, feretrony, służba liturgiczna, dziewczynki sypiące kwiatki. Dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w procesjach w strojach liturgicznych.

Proszę także o przystrojenie domów, wywieszenie flag nie tylko na trasie procesji ale na terenie całej Parafii także podczas Oktawy Bożego Ciała.

Procesja Eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszy św., w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

1. Nabożeństwa do Serca Jezusowego będziemy odprawiać codziennie po Mszy św., w niedzielę Litania przed Mszą św. o godz. 9.00.

1. Młodzież z II i III klasy gimnazjum, która we wtorek 9 czerwca przystąpi do sakramentu bierzmowania, zapraszam na próby w poniedziałek o godz. 19.30 i w piątek po adoracji.

1. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do Mszy św. oraz podczas adoracji. Serdecznie zapraszam na adorację, która będzie po Mszy św. do godz. 20.00.

1. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 9.00.

1. W zeszłą niedzielę na misje w Rwandzie zebraliśmy 2469 zł, oraz 500 zł. zostało przelanych na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapałać za złożone ofiary.

1. Organizuję spływ kajakowy rzeką Piławą dla młodzieży od drugiej klasy gimnazjum do końca studiów w terminie 20 – 25 lipca. Koszt 280 zł. Zapisy w zakrystii, ilość miejsc ograniczona.

1. Polecam „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.