Ogłoszenia Parafialne Niedziela Zesłania Ducha Świętego 24.05.2015


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 24.05.2015.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończy się liturgiczny okres wielkanocny.

 

 1. W tym tygodniu: w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła, we wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza kapłana, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, która jest patronką naszej Archidiecezji.

 

 1. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św., w niedzielę Litania Loretańska przed Mszą św. o godz. 9.00. W Radojewie nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.00 przy figurze Matki Bożej.

 

 1. Biuro parafialne wyjątkowo w poniedziałek będzie nieczynne.

 

 1. Młodzież z II i III klasy gimnazjum, która we wtorek 9 czerwca przystąpi do sakramentu bierzmowania, zapraszam na Mszę św. i spotkanie we wtorek o godz. 18.00. Obecność konieczna!

 

 1. Caritas Archidiecezji i Urząd Miasta Poznania zapraszają na VIII Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Festyn odbędzie się w niedzielę 31 maja na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.15 w archikatedrze. Podczas trwania imprezy przewidzianych jest wiele atrakcji. Więcej informacji na stronie internetowej Caritas www.caritaspoznan.pl . W czasie Festynu odbędzie się także
  I Marsz Nordic Walking, należy wziąć swoje kijki i zarejestrować się na stronie marszu aukcjecaritas.pl Marsz będzie na dystansie 2,5 km po to, aby pomóc wyremontować Dom Dziecka w Lesznie.

 

 1. Kolejna akcja sprzątania naszego starego cmentarza w Chojnicy na poligonie odbędzie się w sobotę 30 maja od 9.00 – 14.00, należy wziąć ze sobą potrzebny sprzęt. Przepustki na wjazd na poligon są do odebrania w zakrystii.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się czas spowiedzi wielkanocnej. Zachęcam, by te osoby, które jeszcze w tym roku nie były u spowiedzi skorzystały z tego sakramentu w najbliższym tygodniu. Spowiedź w naszej parafii 20 minut przed każdą Mszą św.

 

 1. Polecam „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.