Ogłoszenia Parafialne 7 Niedziela Wielkanocna 17.05.2015


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 7 NIEDZIELA wielkanocna 17.05.2015.

wniebowstąpienie pańskie

 

  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 ośmioro dzieci po raz pierwszy w pełni będzie uczestniczyć w Eucharystii, pamiętajmy o nich i ich rodzinach w modlitwie.

 

  1. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św., w niedzielę Litania Loretańska przed Mszą św. o godz. 9.00. W Radojewie nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.00 przy figurze Matki Bożej.

 

  1. Do piątku włącznie będziemy przeżywali w naszej parafii Biały Tydzień, w Mszach św. będą uczestniczyć dzieci, które dziś po raz pierwszy przystąpiły do Komunii św. Z tej racji Msza św. w środę wyjątkowo o godz. 18.00.

 

  1. Młodzież z II i III klasy gimnazjum, która we wtorek 9 czerwca przystąpi do sakramentu bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie w czwartek o godz. 18.00. Obecność konieczna!

 

  1. Osoby chcące pogłębić swoją wiedzę religijną zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 20.00 do sali misyjnej u naszych Sióstr.

 

  1. W przyszłą niedzielę 24 maja przeżywać będziemy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach. Z tej racji Diakonia Misyjna Ruchu Światło – Życia zaprasza na czuwanie modlitewne w parafii św. Wawrzyńca w Poznaniu o godz. 19.00.

 

  1. W dniu dzisiejszym przejdzie ulicami Poznania kolejny Marsz dla życia „Czas na życie”. Marsz wyruszy z Placu Wolności do katedry o godz. 15.45. Przed marszem od 14.30 na Placu Wolności wiele atrakcji dla dzieci i całej rodziny.

 

  1. Z okazji 1050-lecia przybycia księżnej Dobrawy do Poznania zostało zorganizowane widowisko plenerowe, które odbędzie się 23 i 24 maja, więcej informacji na plakacie i planie wydarzeń w gablotce.

 

  1. Polecam „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.