Ogłoszenia Parafialne 4 Niedziela Wielkanocna 26 kwietnia 2015


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 4 NIEDZIELA wielkanocna 26.04.2015.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Gościmy w naszej parafii kleryka, który z nami się modlił, wygłosił kazanie, a po Mszy św. będzie zbierał ofiary na rzecz Poznańskiego Seminarium.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Osoby chcące pogłębić swoją wiedzę religijną zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 19.30 do sali misyjnej u naszych Sióstr.

 

 1. W środę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego i 70 rocznica wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau. Z naszej Archidiecezji w czasie II wojny światowej zostało zamordowanych 206 kapłanów. W tym dniu Ojcowie Karmelici zapraszają na Mszę św. o godz. 18.00, do Sanktuarium św. Józefa na Wzgórzu św. Wojciecha.

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe i adoracja do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 i podczas adoracji. Serdecznie zapraszam.

 

 1. Chorych odwiedzę z Najświętszym Sakramentem w piątek od godz. 9.00.

 

 1. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Nabożeństwa Majowe po Mszy św., z wyjątkiem niedzieli kiedy Litania Loretańska będzie przed Mszą o godz. 9.00. W Radojewie nabożeństwa majowe o godz. 17.00 przy figurze.

 

 1. W piątek 1 maja zgodnie z dyspensą udzieloną przez Episkopat Polski nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

 

 1. Spotkanie formacyjne dla członków Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszam

 

 1. Fundacja „Pro – prawo do życia” ponawia w tym roku obywatelską inicjatywę ustawodawczą „Stop aborcji”, która ma zmienić ustawę, tak aby gwarantowała ona ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci bez względu na okoliczności. Dzisiaj po Mszach św. można się podpisać na liście poparcia tego projektu. Potrzebny jest numer PESEL.

 

 1. Film pt. „Uwolnić Asię Bibi” zostanie wyświetlony w kinie „Malta” 24 kwietnia o 17.30; 25 kwietnia o 13.30 i 26 kwietnia o 12.00.

 

 1. Bardzo dziękuję za ofiary na Daninę Diecezjalną. Na ten cel wpłynęło 4015 zł od 112 rodzin co stanowi 24% wszystkich rodzin w parafii.

 

 1. Polecam prasę katolicką.