Ogłoszenia Parafialne 3 Niedziela Wielkanocna 19 kwietnia 2015


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 3 NIEDZIELA wielkanocna bożego 19.04.2015.

 

 1. Dzisiaj 3 niedziela wielkanocna. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcam by w tym tygodniu każdego dnia przeczytać i rozważyć chociaż mały fragment Pisma Świętego.

 

 1. W poniedziałek przypada 13 rocznica ingresu naszego Księdza Arcybiskupa do Katedry Poznańskiej. Pamiętajmy w tym dniu w sposób szczególny o naszym Pasterzu.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Osoby chcące pogłębić swoją wiedzę religijną zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 19.30 do sali misyjnej u naszych Sióstr.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na Msze św. i spotkanie w piątek o godz. 18.00.

 

 1. Ministrantów wraz z rodzicami i rodzeństwem zapraszam na rajd rowerowy do ruin naszego kościoła parafialnego w Chojnicy na poligonie. Gromadzimy się przy kościele w Morasku o godz. 9.00.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii niedzielę powołań. Gościć będziemy kleryka, który wygłosi kazania, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary na utrzymanie Seminarium. Już dzisiaj polecam tą składkę, Waszej ofiarności.

 

 1. Fundacja „Pro – prawo do życia” ponawia w tym roku obywatelską inicjatywę ustawodawczą „Stop aborcji”, która ma zmienić ustawę, tak aby gwarantowała ona ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci bez względu na okoliczności. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie można się podpisać na liście poparcia tego projektu. Proszę więc zabrać ze sobą nr PESEL.

 

 1. Dziękuję za rozłożenie Grobu Pańskiego i Ciemnicy rodzinom z Radojewa.

 

 1. Bardzo dziękuję za ofiary na Daninę Diecezjalną. Na ten cel wpłynęło 3695 zł. od 104 rodzin co stanowi 23% wszystkich rodzin w parafii.

 

 1. Polecam prasę katolicką.