Ogłoszenia Parafialne Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 5 kwietnia 2015


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA zmartwychwstania pańskiego 05.04.2015.

 

 1. Drogim Parafianom i gościom życzę aby przeżywanie i rozważanie Wydarzeń Paschalnych było głębokim doświadczeniem potęgi Boga, który zwyciężył grzech i śmierć, a także Jego bliskości i nieskończonej miłości. Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem będzie dla Was źródłem ufności i nadziei, a także pokoju i radości.

 

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego. Rodzinom z Radojewa, które przygotowały Ciemnicę i Grób Pański, osobom, które uświetniły liturgię swoim śpiewem, panu Mieczysławowi za grę na trąbce, wszystkim, którzy czytali czytania i śpiewali psalmy, panom szafarzom, służbie liturgicznej, pani, która posprzątała kościół. Szczególne podziękowania kieruję do siostry Anny i siostry Karoliny, które już od długiego czasu przygotowywały kościół, układały kwiaty, przygotowały wszystkich śpiewających, a także dziękuję Panu Waldkowi, za przygotowanie ministrantów i całej oprawy liturgicznej. Dziękuję także za wszystkie ofiary złożone na kwiaty i świece do Grobu Pańskiego oraz rodzinie, która ofiarowała nam przenośne nagłośnienie.

 

 1. Msze św. w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny jak w każdą niedzielę o godz. 9.00 i 11.00.

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny składka z Mszy św. przeznaczona jest na KUL, WT UAM i szkoły katolickie w naszej archidiecezji.

 

 1. Do soboty włącznie codziennie będziemy odmawiać Nowennę do Bożego Miłosierdzia 15 minut przed Mszą św. W niedzielę i poniedziałek Nowenna o godz. 8.45.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Młodzież z I klasy gimnazjum przygotowującą się do Bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie w czwartek o godz. 18.00.

 

 1. Osoby chcące pogłębić swoją wiedzę religijną zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 19.30 do sali misyjnej u naszych Sióstr.

 

 1. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 

 1. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem będziemy zbierali ofiary na Caritas Archidiecezjalną.

 

 1. Wszystkich członków Żywego Różańca zapraszam na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.