Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2015

V NIEDZIELA wielkiego postu 22.03.2015.

1. Dzisiaj w 5 niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które głosi ks. Jakub Knychała proboszcz parafii p. w. św. Joanny Beretty Molla w Złotnikach. Temat rekolekcji: „Myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem”. Nauki rekolekcyjne codziennie do środy włącznie podczas Mszy św. W związku z rekolekcjami w środę Msza św. wyjątkowo o godz. 18.00. Zachęcam serdecznie do udziału w rekolekcjach, jest to wyjątkowy czas Bożej Łaski i nawrócenia. Proszę także o modlitwę w intencji Ojca Rekolekcjonisty i wszystkich Parafian o owoce duchowe tego świętego czasu.

1. W środę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św. wyjątkowo o godz. 18.00. Podczas Mszy św. osoby chętne będą mogły złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

1. Wszystkich chcących pogłębić swoją wiedzę religijną zapraszam na spotkanie „Studni Poznania” w czwartek o godz. 19.30 do sali misyjnej u naszych Sióstr.

1. Młodzież z III klasy gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie w czwartek o godz. 18.00.

1. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św.

1. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Procesja z palmami i święcenie palm podczas każdej Mszy św.

1. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian na Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez naszą młodzież w przyszłą Niedzielę o godz. 19.30 do kościoła.

1. Osoby potrafiące śpiewać zapraszamy do współpracy w przygotowaniu Triduum Paschalnego szczególnie Wielkiej Soboty. Chętnych proszę o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św.

1. W przedsionku kościoła można nabyć paschaliki przygotowane przez Caritas w cenie
    7 złotych. Ofiary ze sprzedaży tych świec przeznaczone są na pomoc najuboższym.

1. W okresie Wielkiego Postu składamy także Daninę Diecezjalną na potrzeby naszej Archidiecezji. Koperty na Daninę można wziąć w przedsionku kościoła. Ofiary na daninę można składać do koszyczka podczas Mszy św.