Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2015


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA wielkiego postu 15.03.2015.

 

 1. Dzisiaj 4 niedziela Wielkiego Postu. Gorzkie Żale o godz. 15.00, bezpośrednio po nich Msza święta.

 

 1. Wczoraj dwóch naszych ministrantów Krzysztof i Bogusz otrzymało z rąk ks. Bp Damiana Bryla promocję na lektorów. Bardzo się cieszę, że mamy dwóch nowych lektorów. Życzymy im aby z gorliwością głosili Słowo Boże nie tylko na ambonie, lecz także całym swoim życiem.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W czwartek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Na Mszę św. zapraszam szczególnie mężczyzn, których patronem jest św. Józef.

 

 1. Wszystkich chcących pogłębić swoją wiedzę religijną zapraszam na spotkanie „Studni Poznania” w czwartek o godz. 19.30 do sali misyjnej u naszych Sióstr.

 

 1. Młodzież z II klasy gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie w czwartek o godz. 18.00.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św.

 

 1. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian na „Akatyst” czyli śpiewaną modlitwę ku czci NMP, przygotowana przez nasze Siostry, w sobotę 21 marca o godz. 19.00.

 

 1. W sobotę rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne „Myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem”, które wygłosi ks. Jakub Knychała, proboszcz parafii św. Joanny Beretty Molla w Złotnikach, będą one trwały do środy 25 marca. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. Serdecznie zapraszam i zachęcam aby już dziś pomyśleć o zaplanowaniu zajęć tak, aby móc uczestniczyć w rekolekcjach.

 

 1. W przedsionku kościoła można nabyć paschaliki przygotowane przez Caritas w cenie
  7 złotych. Ofiary ze sprzedaży tych świec przeznaczone są na pomoc najuboższym.

 

 1. W okresie Wielkiego Postu składamy także Daninę Diecezjalną na potrzeby naszej Archidiecezji. Koperty na Daninę można wziąć w przedsionku kościoła. Ofiary na daninę można składać do koszyczka podczas Mszy św.

 

 1. Ks. Waldemar Kasprzak, archidiecezjalny kapelan wędkarzy, zaprasza wszystkich wędkarzy na uroczystą Mszę św. w ich intencji w sobotę 21 marca o godz. 12.00 do kościoła pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika na os. Bolesława Śmiałego. Podczas Mszy św. będzie poświęcenie sprzętu wędkarskiego.

 

 1. Polecam prasę katolicką.