Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Wielkiego Postu 1.03.2015


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA wielkiego postu 01.03.2015.

 

 

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Dzisiaj także dzień modlitwy i pomocy misjonarzom czyli niedziela „Ad Gentes”. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy głoszą Ewangelię nie znającym Chrystusa. Po Mszy św. zbiórka ofiar na pomoc misjonarzom.

 

 1. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.00, bezpośrednio po nich Msza św.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszam na Mszę św., podczas której zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa w poniedziałek
  2 marca o godz. 18.00.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W czwartek I czwartek miesiąca. Zapraszam na adorację od 17.30 do Mszy św. w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

 

 1. W piątek I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 do Mszy św. Po Mszy Droga Krzyżowa, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. Podczas adoracji również okazja do spowiedzi św.

 

 1. Chorych odwiedzę z Komunią św. w piątek od godz. 9.00.

 

 1. Młodzież zapraszam do wspólnego przygotowania przedstawienia Męki Pańskiej. Spotkanie osób chętnych w poniedziałek po Mszy św.

 

 1. Akcja Katolicka naszej Archidiecezji zaprasza w najbliższy poniedziałek 2 marca o godz. 19.00 do Pałacu Działyńskich w Poznaniu (Stary Rynek 78) na spotkanie zatytułowane „Katolik a polityka” w ramach cyklu Poznańskie Debaty Społeczne. W dyskusji wezmą udział zaproszeni goście: ks. prał. dr Paweł Deskur oraz politycy: Maciej Musiał i Janusz Pałubicki. Na debatę zaproszone są osoby w każdym wieku, którym bliskie są sprawy społeczne naszego państwa i regionu oraz Kościoła. Przed spotkaniem odbędzie się  Msza Św. o godz. 18:00 w kościele oo. Franciszkanów na Wzgórzu Przemysła.

 

 1. Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej zaprasza na kolejny „Kaziuk Wileński”, który odbędzie się w Poznaniu w niedzielę 8 marca na Starym Rynku. Więcej informacji na plakacie w gablocie

 

 1. Polecam prasę katolicką.