Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Zwykła 1.02.2015


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 01.02.2015.

 

 

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie formacyjne dla Wspólnoty Żywego Różańca wraz z wymianą tajemnic. Serdecznie zapraszam.

 

 1. Jutro w poniedziałek 2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane także Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas Mszy św. będzie poświęcenie świec. W tym dniu przypada także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zachęcam wszystkich do modlitwy w intencji Osób Konsekrowanych, zwłaszcza naszych Sióstr, oraz o nowe powołania do życia zakonnego. Po Mszy św. będzie zbiórka ofiar do puszek na klasztory klauzurowe. Gdyby ktoś nie mógł uczestniczyć w Mszy św., a chciałby wspomóc klasztory klauzurowe, może przesłać ofiarę na konto parafialne z odpowiednim dopiskiem.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszam na Mszę św. w poniedziałek o godz. 18.00. Podczas Mszy św. będzie poświęcenie świec i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Zapraszam na adorację w intencji powołań i za powołanych oraz za kapłanów o godz. 17.30. Na adorację i Mszę św. zapraszam szczególnie ministrantów wraz z rodzicami.

 

 1. W piątek przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 do Mszy św. oraz podczas adoracji. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy do Serca Jezusowego i adoracja do godz. 20.00. Serdecznie zapraszam.

 

 1. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 9.00.

 

 1. Bardzo dziękuję Panu Mieczysławowi Leśniczakowi za zorganizowanie koncertu kolęd w wykonaniu Capelii Zamku Rydzyńskiego. Dziękuję wszystkim, którzy w tym koncercie uczestniczyli oraz złożyli ofiarę na naszą parafię. W sumie zebraliśmy 530 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Dzisiaj kończę odwiedziny kolędowe. Gdyby były jeszcze rodziny, które z różnych względów nie mogły przyjąć kolędy, a chciałby gościć księdza z błogosławieństwem w swoim domu, proszę aby się do mnie zgłosiły. Jeszcze w poniedziałek i wtorek te domy odwiedzę.

 

 1. Szkoła Formacji Duchowej zaprasza na rekolekcje wielkopostne przeżywane w milczeniu. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

 

 1. Misjonarze Oblaci zapraszają na wieczór wielbienia w sobotę 7 lutego o godz. 19.30 do kościoła na ul. Ostatniej w Poznaniu.

 

 1. Diecezja organizuje w dniach 1 – 8 sierpnia pielgrzymkę śladami Ojca Świętego Benedykta XVI. Więcej informacji w gablocie.

 

 1. Msza św. jubileuszowa w 250 rocznicę ustanowienia kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa, zostanie doprawiona w Katedrze Poznańskiej, pod przewodnictwem Księdza Biskupa Zdzisława Fortuniaka, w piątek 6 lutego 2015 roku, o godzinie 18:00. Zapraszamy wszystkich czcicieli Serca Jezusowego.

 

 1. Zmarła śp. Stanisława Lewandowska, wieloletnia nauczycielka w Morasku. Msza św. pogrzebowa w Suchym Lesie w poniedziałek o godz. 12.00.