Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Zwykła 18.01.2015


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA ZWYKŁA 18.01.2015.

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach prosząc tak jak Pan Jezus abyśmy wszyscy stanowili jedno. Plan nabożeństw ekumenicznych wywieszony jest w gablocie oraz umieszczony na stronie internetowej.

 

 1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa; w środę św. Agnieszki dziewicy i męczennicy; w sobotę św. Franciszka Salezego biskupa i doktora kościoła.

 

 1. We wtorek po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam.

 

 1. Koncert „Nasze kolędowanie” w wykonaniu uczniów klasy wokalnej mgr Pawła Jakuba Wojtasiewicza odbędzie się w naszym kościele jutro w poniedziałek 19 stycznia o godz. 19.00. Serdecznie zapraszam.

 

 1. Koncert kolęd w wykonaniu Capelli Zamku Rydzyńskiego i p. Sławomira Kramma odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę 25 stycznia o godz. 16.00. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyty z kolędami w wykonaniu Capelli. Bardzo serdecznie zapraszam.

 

 1. Duszpasterstwo Mężczyzn Archidiecezji Poznańskiej razem z Szkołą Nowej Ewangelizacji i Wspólnotą św. Barnaby oraz jej duszpasterzem, zapraszają na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie dla mężczyzn 19 stycznia o godzinie 19:15 w kościele p. w. św. Jana Apostoła i Ewangelisty ul. Forteczna 53.

 

 1. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie informuje, że w dniach 21 i 22 stycznia przeprowadzi diagnozowanie liczby osób bezdomnych. W związku z tym jest prośba o zgłaszanie miejsc pobytu osób bezdomnych pod numery telefonu wywieszone są w gablocie.

 

 1. Odwiedziny duszpasterskie:

  • poniedziałek 19 stycznia od godz. 16.00 ul. Inspektowa(od początku) i Hodowlana numery nieparzyste (od początku)
  • wtorek 20 stycznia od godz. 16.00 ul. Sióstr Misjonarek 1 i bloki od 2 – 6
  • środa 21 stycznia od godz. 16.00 16.00 ul. Huby Moraskie od początku
  • czwartek 22 stycznia od godz. 16.00 ul. Lewandowskiego od końca
  • piątek 23 stycznia od godz. 16.00 ul. Jaśkowiaka od początku
  • Sobota 24 stycznia od godz. 14.00 ul. Janowo od końca, Drogocin od początku, Łysy Młyn od końca, Knyszyn od początku
  • Poniedziałek 26 stycznia od godz. 16.00 ul. Meteorytowa 1, Poligonowa, Okolewo, Glinno i Glinienko od końca

Każdego dnia poza środą i niedzielą od 17.45 – 18.45 będzie przerwa w kolędzie; w tym czasie będzie Msza św.

 

 1. Cały plan kolędy na ten rok umieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii, którą dzisiaj uruchomiliśmy www.parafiamorasko.pl  na facebook’u www.facebook.com/parafiamorasko oraz w gablocie w kruchcie kościoła.