Ogłoszenia Parafialne Niedziela Chrztu Pańskiego 11.01.2015

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia.

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w sobotę wspomnienie św. Antoniego Opata.

1. We wtorek po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszam.

1. W sobotę obchodzony będzie XVIII Dzień Judaizmu. W związku z tym we wtorek 13 stycznia o godz. 18.00 w Pałacu Działyńskich na Starym Rynku odbędzie się rozmowa z naszym Księdzem Arcybiskupem i promocja Jego najnowszej książki: „Dzieci jednego Boga”, a w czwartek 15 stycznia o godz. 19.00 w kościele p. w. św. Wojciecha odbędzie się nabożeństwo biblijne pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

1. Koncert „Nasze kolędowanie” w wykonaniu uczniów klasy wokalnej mgr Pawła Jakuba Wojtasiewicza odbędzie się w naszym kościele w przyszły poniedziałek 19 stycznia o godz. 19.00. Serdecznie zapraszam.

1. Koncert kolęd w wykonaniu Capelii Zamku Rydzyńskiego odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 25 stycznia. Więcej szczegółów podam w przyszłą niedzielę.

1. W zeszłą niedzielę na potrzeby parafii zebraliśmy 1820 zł, a we wtorek 6 stycznia na potrzeby misji 1828 zł. Serdeczne Bóg zapłać za tak hojne ofiary.

1. Odwiedziny duszpasterskie:

• poniedziałek 12 stycznia od godz. 16.00 ul. ul. Nad Różanym Potokiem 28 (od początku)
    • środa 14 stycznia od godz. 16.00 ul. Morasko  od nr 27  do końca – numery nieparzyste
    • czwartek 15 stycznia od godz. 16.00 ul. Morasko od nr 36 – 44 numery parzyste
    • piątek 16 stycznia od godz. 16.00 ul. Morasko nr 46 – 96 numery parzyste
    • Sobota 17 stycznia od godz. 14.00 ul. Szklarniowa (od początku)
    • Niedziela 18 stycznia od godz. 14.00 ul. Hodowlana numery parzyste (od początku) , Burzowa i Gradowa
    • Poniedziałek 19 stycznia od godz. 16.00 ul. Inspektowa(od początku) i Hodowlana numery nieparzyste (od początku)

Każdego dnia poza środą i niedzielą od 17.45 – 18.45 będzie przerwa w kolędzie; w tym czasie będzie Msza św.

1. Cały plan kolędy na ten rok umieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii, którą dzisiaj uruchomiliśmy www.parafiamorasko.pl  na facebook’u www.facebook.com/parafiamorasko oraz w gablocie w kruchcie kościoła.

1. Zmarli nasi parafianie: śp. Jan Jabłoński z Radojewa, pogrzeb odbył się w sobotę; śp. Kazimiera Smolarek z Radojewa Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 12.00 w naszym kościele.