Ogłoszenia Parafialne XII Niedziela Zwykła 23.06.2019 r.

XII NIEDZIELA zwykła 23.06.2019.

1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian na Msze św. połączone z Nieszporami o Najświętszym Sakramencie i procesją wokół kościoła codziennie, do czwartku włącznie o godz. 18.00. Dzisiaj procesja po Mszy św. o godz. 9.00. Z racji oktawy Bożego Ciała w środę Msza św. wyjątkowo o godz. 18.00.

1. Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego codziennie po Mszy św., w niedzielę przed Mszą o godz. 9.00

1. W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

1. Krąg biblijny w czwartek po Mszy św. Zapraszam.

1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Suma odpustowa w Suchym Lesie o godz. 19.00. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

1. W sobotę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Składka z Mszy św. przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

1. Dzieci od 8 roku życia zapraszam na wakacyjny wyjazd parafialny w dniach od 4 do 10 sierpnia do Biskupina. Podczas wyjazdu planowane są ciekawe wycieczki i wiele atrakcji. Koszt wyjazdu 700 zł. Więcej informacji i ostatnia możliwość zapisu w zakrystii po Mszy św. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na ten wyjazd z piątek po Mszy św. Obecność konieczna.

1. Młodzież z 7 klasy szkoły podstawowej, z gimnazjum i szkół średnich oraz studentów zapraszam na spływ kajakowy w dniach 28 lipca do 2 sierpnia rzeką Gwdą. Koszt 380 zł. Zapisy w zakrystii.

1. Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy tradycyjnie spod naszej Katedry w sobotę 6 lipca. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

1. W zeszłą niedzielę na KUL, WT UAM i szkoły katolickie zebraliśmy 358,10 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1. Dzisiaj po Mszy św. zgodnie z decyzją Polskich Księży Biskupów odśpiewamy uroczyście Suplikację: „Święty Boże, Święty Mocny…”. Pieśń błagalna stanowi formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.