Ogłoszenia Parafialne Niedziela Najświętszej Trójcy 16.06.2019 r.

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 16.06.2019.

1. Dzisiaj niedziela Najświętszej Trójcy. Przed kościołem zbieramy ofiary na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

1. W czwartek 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.30. Procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam do jak najliczniejszego udziału w procesji, która jest świadectwem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji:
  • w rejonie świetlicy: mieszkańcy ul. Morasko, Sióstr Misjonarek i mniejszych ulic do nich przylegających
  • przy figurze: mieszkańcy ul. Jaśkowiaka i Lewandowskiego
  • naprzeciw sklepu na ul. Jaśkowiaka: mieszkańcy Radojewa
  • przy kościele parafialnym: mieszkańcy ul. Glinienko i ulic przyległych

Procesję zakończymy przy czwartym ołtarzu błogosławieństwem na cztery strony świata.

Bardzo proszę o jak najliczniejsze zaangażowanie w przygotowanie i posprzątanie ołtarzy. Proszę także o podjęcie w Boże Ciało i podczas Oktawy poszczególnych funkcji: baldachim, sztandary, feretrony, służba liturgiczna, dziewczynki sypiące kwiatki. Dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w procesjach w strojach liturgicznych.

Proszę także o przystrojenie domów, wywieszenie flag nie tylko na trasie procesji ale na terenie całej Parafii także podczas Oktawy Bożego Ciała.

1. Dziewczynki, które chcą sypać kwiaty podczas procesji Bożego Ciała zapraszam na krótką próbę we wtorek po Mszy św. przed kościołem.

1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy we wtorek po Mszy św.

1. Dzieci przedszkolne i z klas I – III szkoły podstawowej zapraszam na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie biblijne we wtorek o godz. 16.45 w domu naszych Sióstr

1. Młodzież zapraszam na spotkanie kończące rok pracy duszpasterskiej w czwartek o godz. 15.30. Przewidujemy wspólne grillowanie.

1. Koncert na dwa klawesyny pt.: Podróż w czasie, odbędzie się w naszym kościele w przyszłą sobotę 22 czerwca o godz. 16.00. Więcej informacji na plakacie. Serdecznie zapraszam.

1. Dzieci od 8 roku życia zapraszam na wakacyjny wyjazd parafialny w dniach od 4 do 10 sierpnia do Biskupina. Podczas wyjazdu planowane są ciekawe wycieczki i wiele atrakcji. Koszt wyjazdu 700 zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii po Mszy św.

1. Młodzież z 7 klasy szkoły podstawowej, z gimnazjum i szkół średnich oraz studentów zapraszam na spływ kajakowy w dniach 28 lipca do 2 sierpnia rzeką Gwdą. Koszt 380 zł. Zapisy w zakrystii.

1. Na przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało zebraliśmy 1900 zł, a na konto parafii przez ostatni tydzień wpłynęło 300 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1. IV Rodzinny Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę 8 września. Zapraszamy do uczestnictwa oraz przynoszenia nagród na loterię fantową.