Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Wielkanocna 28.04.2019 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 2 NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 28.04.2019.

 

 1. Dzisiaj 2 Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00 w kościele. Dzisiaj także odpust w Parafii Miłosierdzia Bożego na os. Jana III Sobieskiego. Suma odpustowa poprzedzona Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

 

 1. Dzieci przedszkolne i z klas 1-3 szkoły podstawowej zapraszam w imieniu s. Igi i s. Andżeliki na spotkanie biblijne we wtorek o godz. 16.45 w domu naszych Sióstr.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W środę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony szczególnie Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św., tylko w niedzielę Litania Loretańska przed Mszą o godz. 9.00. W Radojewie przy figurze Matki Bożej nabożeństwo majowe codziennie od poniedziałku 6 maja o godz. 17.00.

 

 1. W środę 1 maja Mszę św. o godz. 8.00 odprawimy w intencji dobrej pogody dla rolników.

 

 1. W czwartek 2 maja obchodzimy Narodowy Dzień Flagi, zachęcam do wywieszenia flag.

 

 1. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszam na adorację w intencji powołań, za powołanych i kapłanów o godz. 17.30. Szczególne na adorację i Mszę św. zapraszam wszystkich ministrantów wraz z rodzicami. Po Mszy św. rodziców zapraszam na spotkanie w sali misyjnej.

 

 1. W piątek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. jak w niedziele o godz. 9.00, 11.00 i 18.30. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi od 17.45 do Mszy św. Po Mszy adoracja do godz. 20.00 i również okazja do spowiedzi św.

 

 1. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na Mszę św. i spotkanie o godz. 9.00, a składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Z racji długiego weekendu katecheza parafialna dla dzieci przystępujących do I Komunii św. będzie w niedzielę 12 maja.

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny na Katolicki Uniwersytet Lubelski, Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu oraz szkoły katolickie naszej Archidiecezji zebraliśmy 2359,10 zł., a na konto Parafii przez ostatni tydzień wpłynęło 1870 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. Z powodu zbyt małego zainteresowania odwołujemy pielgrzymkę na Warmię i Mazury.

 

 1. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli już Daninę Diecezjalną.

 

 1. Zmarł nasz Parafianin śp. Paweł Adamek z ul. Jaśkowiaka. Pogrzeb odbył się wczoraj. Dobry Jezu…

 

 1. Polecam prasę katolicką.