Ogłoszenia Parafialne Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21.04.2019 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA zmartwychwstania pańskiego 21.04.2019.

 

 1. Św. Jan Paweł II w Orędziu Wielkanocnym „Urbi et Orbi” w 2002 roku powiedział: Przyszedł Jezus (…) i rzekł do nich: «Pokój wam!» (J 20, 19). Dziś, w tym dniu uroczystym, rozbrzmiewa na nowo życzenie Chrystusa: Pokój wam! Pokój ludziom na całym świecie! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał i przynosi wszystkim pokój! (…) Jego orędzie streszcza się w jednym zawołaniu: Pax vobis – Pokój wam! Jego pokój jest owocem zwycięstwa nad grzechem i śmiercią, które odniósł za ogromną cenę. Drogim Parafianom i wszystkim gościom życzę Chrystusowego Pokoju na czas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i na każdy dzień.

 

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego. Rodzinom z Radojewa, które przygotowały Ciemnicę i Grób Pański, osobom, które uświetniły liturgię swoim śpiewem, wszystkim, którzy czytali czytania, śpiewali psalmy, czytali modlitwę powszechną i komentarze, panom szafarzom, służbie liturgicznej, osobom, które posprzątały kościół. Szczególne podziękowania kieruję do siostry Marty, która już od długiego czasu przygotowywała kościół, układała kwiaty, do siostry Karoliny, która przygotowała wszystkich śpiewających, a także Pana Waldemara, za przygotowanie ministrantów i całej oprawy liturgicznej.

 

 1. Msze św. w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny jak w każdą niedzielę o godz. 9.00 i 11.00 i 18.30

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny składka z Mszy św. przeznaczona jest na KUL, WT UAM i szkoły katolickie w naszej archidiecezji.

 

 1. Do soboty włącznie codziennie będziemy odmawiać Nowennę do Bożego Miłosierdzia
  15 minut przed Mszą św. W niedzielę i poniedziałek Nowenna o godz. 8.45.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Krąg biblijny w czwartek po Mszy św.

 

 1. Młodzież z klasy VIII z gimnazjum, szkół średnich i studentów zapraszam na Mszę św. i spotkanie w piątek o godz. 18.00. Temat spotkania: „Chrystus zmartwychwstał, jak się o tym przekonać”.

 

 1. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 

 1. Młodzieży, która w maju przyjmie sakrament bierzmowania przypominam o spotkaniach indywidualnych według ustalonego harmonogramu we wtorek i czwartek.

 

 1. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15.00 będzie nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia, a przed kościołem będziemy zbierać ofiary na Caritas Archidiecezjalną.

 

 1. Polecam prasę katolicką.