Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu 31.03.2019 r.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31.03.2019.

1. Dzisiaj IV niedziela Wielkiego Postu, serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale o godz. 15.00.

1. Dzieci przedszkolne oraz z klas I – III szkoły podstawowej zapraszam w imieniu s. Igi i s. Andżeliki na spotkanie biblijne, we wtorek o godz. 16.45 w domu naszych Sióstr.

1. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie we wtorek o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.

1. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Zapraszam na adorację w intencji powołań i za powołanych o godz. 17.30. Na adorację i Mszę św. szczególnie zapraszam wszystkich ministrantów wraz z rodzicami. Po Mszy św. rodziców zapraszam na spotkanie do sali misyjnej.

1. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św.

1. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej wystawienia Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. Podczas adoracji również okazja do spowiedzi św.

1. Chorych odwiedzę z Komunia św. w piątek od godz. 9.00.

1. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 9.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami zapraszam na Mszę św. i katechezę parafialną o godz. 11.00.

1. Organizujemy pielgrzymkę na Warmię i Mazury (m. in. Św. Lipka i Gietrzwałd) w dniach 31.05. – 2.06. Cena 675 zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

1. Tradycyjnie w Wielkim Poście ksiądz Arcybiskup dziękuje za składaną w tym czasie daninę diecezjalną, wyraz naszej odpowiedzialności za lokalny Kościół. Koperty na daninę znajdują się w kruchcie kościoła.

1. Jak co roku w czasie Wielkiego Postu można nabyć paschaliki. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na dzieła Caritas. Proponowana ofiara to 7 zł.

1. W poniedziałek w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego na Fundusz Ochrony Życia zebraliśmy 225,70 zł, a na konto parafii w ostatnim tygodniu wpłynęło 150 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1. Wielkopostne rekolekcje parafialne będziemy przeżywać od V Niedzieli Wielkiego Postu czyli od przyszłej niedzieli 7 kwietnia do środy 10 kwietnia włącznie. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Wiktor Łakomy vice-ekonom naszej Archidiecezji. Już dziś serdecznie zapraszam.

1. Tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Parafii dobędzie się w piątek 12 kwietnia i będzie połączona z przedstawieniem wielkopostnym przygotowanym przez przedstawicieli młodzieży naszej Parafii.

1. Polecam Prasę Katolicką.