Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Wielkiego Postu 24.03.2019 r.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24.03.2019.

1. Dzisiaj III niedziela Wielkiego Postu, serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale o godz. 15.00.

1. Jutro w poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 ze śpiewami gregoriańskimi przygotowanymi przez scholę naszych Sióstr. Jest to także Dzień Świętości Życia, dlatego podczas tej Mszy św. będzie także możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego do czego serdecznie zachęcam, oraz będziemy zbierać ofiary na Fundusz Obrony Życia.

1. Dzieci z klas IV – VI szkoły podstawowej zapraszam na spotkanie, podczas którego staramy się lepiej zrozumieć Mszę św., we wtorek o godz. 16.45 w sali misyjnej.

1. Krąg Biblijny w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej.

1. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św.

1. Młodzież z klasy 7 i 8, z gimnazjum i szkół średnich oraz studentów zapraszam do wspólnego przygotowania przedstawienia wielkopostnego. Drugie spotkanie w sobotę o godz. 14.00 w sali misyjnej.

1. Organizujemy pielgrzymkę na Warmię i Mazury (m. in. Św. Lipka i Gietrzwałd) w dniach 31.05. – 2.06. Cena 675 zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

1. W Wielkim Poście ks. Arcybiskup prosi o składanie Daniny Diecezjalnej, która przeznaczona jest na utrzymanie instytucji Archidiecezji, Caritas oraz Seminarium Duchowne. Kopery na Daninę są wyłożone w kruchcie kościoła.

1. Jak co roku w czasie Wielkiego Postu można nabyć paschaliki. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na dzieła Caritas. Proponowana ofiara to 7 zł.

1. W zeszłą niedzielę na dzieło pomocy misjonarzom „Ad gentes” zebraliśmy 575,40 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary

1. Wielkopostne rekolekcje parafialne będziemy przeżywać od V Niedzieli Wielkiego Postu czyli od niedzieli 7 kwietnia do środy 10 kwietnia włącznie. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Wiktor Łakomy vice-ekonom naszej Archidiecezji. Już dziś serdecznie zapraszam.

1. Polecam Prasę Katolicką.