Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Wielkiego Postu 17.03.2019 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2019.

 

 1. Dzisiaj II niedziela Wielkiego Postu, serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale o godz. 15.00.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Przed kościołem zbiórka ofiar na działo pomocy misjonarzom i misjom „Ad gentes”.

 

 1. W wtorek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Na Mszę św. szczególnie zapraszam wszystkich mężczyzn.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Dzieci przedszkolne oraz z klas I – III szkoły podstawowej w imieniu s. Igi i s. Andżeliki zapraszam na spotkanie biblijne we wtorek o godz. 16.45 w domu naszych Sióstr.

 

 1. Osoby chcące poznać nauczanie Kościoła poprzez studiowanie Katechizmu Kościoła Katolickiego zapraszam na spotkanie w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św.

 

 1. Młodzież z klasy 7 i 8, z gimnazjum, szkół średnich oraz studentów zapraszam na spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek po Drodze Krzyżowej w sali misyjnej. Tym razem będziemy oglądać film pt.: „Chata”.

 

 1. Młodzież z klasy 7 i 8, z gimnazjum i szkół średnich oraz studentów zapraszam do wspólnego przygotowania przedstawienia wielkopostnego. Drugie spotkanie w sobotę o godz. 14.00 w sali misyjnej.

 

 1. Organizujemy pielgrzymkę na Warmię i Mazury (m. in. Św. Lipka i Gietrzwałd) w dniach 31.05. – 2.06. Cena 675 zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

 

 1. Katedralna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. prowadzi zapisy do I klasy. Jest to ośmioletnia szkoła podstawowa z przedmiotami ogólnokształcącymi i muzycznymi. Szkoła przyjmuje dziewczynki i chłopców posiadających predyspozycje do kształcenia muzycznego. Program wychowawczy oparty jest na wartościach chrześcijańskich. Więcej informacji w gablocie.

 

 1. Fundacja Sternik-Poznań prowadzi rekrutację do placówek oświatowych: Przedszkola Horyzonty, Szkoły Podstawowej dla dziewcząt Horyzonty, Szkoły Podstawowej dla chłopców Skrzydła. Szkoły Fundacji Sternik-Poznań mają opiekę duszpasterską księży z Opus Dei, Prałatury Personalnej Kościoła Katolickiego. Więcej informacji w gablocie.

 

 1. Polski Związek Wędkarski w Poznaniu z duszpasterzem ks. Waldemarem Kasprzakiem uprzejmie zapraszają do udziału w uroczystej Mszy Świętej w intencji wędkarzy z prośbą o błogosławieństwo Boże na nowy sezon wędkarski 2019 r., która  zostanie odprawiona w dniu 23 marca 2019 roku o godz. 18. 30 w kościele parafialnym p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika na osiedlu Bolesława Śmiałego w Poznaniu.  Serdecznie zapraszamy wszystkich wędkarzy wraz z rodzinami, przyjaciółmi i sympatykami.

 

 1. Nauka wielkopostna dla absolwentów wyższych uczelni, starszej młodzieży pracującej i wszystkich osób stanu wolnego kawalerów i panien odbędzie się w niedzielę 24 marca o g. 16.oo w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Floriana w Poznaniu.

 

 1. Polecam Prasę Katolicką.