Ogłoszenia Parafialne VIII Niedziela Zwykła 3.03.2019 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 3.03.2019.

 

 

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na Mszę św. i krótkie spotkanie formacyjne o godz. 9.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na Mszę św. i katechezę parafialną o godz. 11.00. Składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne.

 

 1. Dzieci przedszkolne oraz z klas I –III szkoły podstawowej zapraszam na spotkanie biblijne we wtorek o godz. 16.45 w domu naszych Sióstr.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Młodzież z klasy VIII oraz III klasy gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie we wtorek o godz. 18.00. Obecność konieczna.

 

 1. W środę rozpoczynamy Wielki Post, w czasie Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W środę popielcową będą dwie Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. W tym dniu, tych którzy ukończyli 18 rok życia, do 60 roku życia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy, pozostałe osoby obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Po Mszach św. będzie zbiórka ofiar na Caritas Archidiecezjalną.

 

 1. W czwartek I czwartek miesiąca. Zapraszam na adorację w intencji powołań i za powołanych oraz w intencji kapłanów o godz. 17.30. Na adorację i Mszę św. szczególnie zapraszam ministrantów i ich rodziców. Po Mszy św. zapraszam rodziców na spotkanie do sali misyjnej.

 

 1. Droga Krzyżowa w piątek po wieczornej Mszy św.

 

 1. Młodzież z klas VII i VIII szkoły podstawowej, z gimnazjum, szkół średnich i studentów zapraszam na Mszę św. i spotkanie  w sali misyjnej w piątek o godz. 18.00. Temat spotkania: „Jak działa w nas Duch św.”

 

 1. Scholę parafialną i wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w śpiew podczas Triduum Paschalnego zapraszam wraz z s. Karoliną na próbę w piątek o godz. 20.00 w domu naszych Sióstr.

 

 1. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00. Kazania Pasyjne będzie głosił ks. Michał Zamelek, wikariusz z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suchym Lesie.

 

 1. Od przyszłej niedzieli wprowadzamy wieczorną Mszę św. o godz. 18.30.

 

 1. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 14 – 21 września. Cena 2590 zł + 150 dolarów. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

 

 1. Organizujemy pielgrzymkę na Warmię i Mazury (m. in. Św. Lipka i Gietrzwałd) w dniach 31.05. – 2.06. Cena 675 zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

 

 1. Polecam Prasę Katolicką.