Ogłoszenia Parafialne – Niedziela św. Rodziny – 30.12.2018 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 30.12.2018 r.

 

 1. Dziś niedziela Świętej Rodziny. Wpatrzeni w przykład Jezusa, Maryi i Józefa prośmy aby nasze rodziny były szkołą miłości. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie opłatkowe o godz. 16.00 w sali misyjnej.

 

 1. Jutro ostatni dzień starego roku. Zapraszam na Mszę św. dziękczynną za mijający rok o godz. 17.00. Będzie to Msza św. już z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Po Mszy św. nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego.

 

 1. We wtorek, w Nowy Roku Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w niedziele. Przypominam o obowiązku uczestnictwa we Mszy św.

 

 1. W związku z kolędą w styczniu zmieniamy godziny Mszy św. w tygodniu. W poniedziałek, wtorek, środę i czwartek Msza św. będzie o godz. 8.00. W piątek, sobotę i niedzielę bez zmian.

 

 1. W czwartek I czwartek miesiąca. Nabożeństwo w intencji powołań i za powołanych po Mszy św. Serdecznie zapraszam.

 

 1. W piątek I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. Podczas Adoracji również okazja do spowiedzi św.

 

 1. Chorych odwiedzę z Komunią św. w piątek od godz. 9.00.

 

 1. Osoby pragnące zaangażować się w parafialną Caritas zapraszam na spotkanie w sobotę 5 stycznia o godz. 10.00 w sali misyjnej.

 

 1. Dzieci występujące w jasełkach zapraszam na próbę w sobotę 5 stycznia o godz. 14.00 w kościele.

 

 1. Ministrantów wraz z rodzicami i rodzeństwem zapraszam na spotkanie opłatkowe w sobotę 5 stycznia o godz. 15.00 w sali misyjnej.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. jak w niedziele. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie kredy i kadzidła. W tym dniu dzieci naszej parafii wystawią Jasełka w kościele o godz. 17.30. Po jasełkach tradycyjnie zapraszam wraz z radą osiedla na wspólne kolędowanie do sali misyjnej.

 

 1. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie ulicami Poznania przejdzie Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy o godz. 12:00 z Placu Wolności. Od godz. 11:00 wolontariusze rozdawać będą korony i śpiewniki. Po zakończeniu, o godz. 13.45 w Poznańskiej Farze, dla uczestników Orszaku zostanie odprawiona Msza Święta.

 

 1. W niedzielę I niedziela miesiąca. Spotkanie formacyjne dla Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 9.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii zapraszam na Mszę św. o godz. 11.00 i katechezę parafialną po Mszy św. Składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

 

 1. Odwiedziny duszpasterskie:

 

 • środa 2 stycznia od godz. 16.00 ul. Morasko 28 od końca
 • czwartek 3 stycznia od godz. 16.00 ul. Morasko 25 od końca
 • Poniedziałek 7 stycznia od godz. 16.00 – ul. Nad Różanym Potokiem od 2 do 49 bez numerów 24, 26 i 28

Szczegółowy plan kolędy wywieszony jest w gablocie w kruchcie kościoła, umieszczony jest każe na stronie internetowej i facebook’u parafialnym.