Ogłoszenia parafialne III niedziela Adwentu 14.12.2014

1. Dzisiaj III niedziela adwentu, zwana także niedzielą „gaudete” czyli radości z bliskiego już przyjścia Pana Jezusa na ziemię.
  1. Roraty odprawiamy codziennie oprócz środy i niedzieli o godz. 18.00. Szczególnie zapraszam na te Msze św. ku czci Matki Bożej wszystkie dzieci, a zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Na roraty, które są dobrym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia, zapraszam bardzo serdecznie także wszystkich parafian.
  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek. Serdecznie wszystkich parafian zapraszam.
  1. Młodzież z II i III klasy gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie w czwartek o godz. 18.00.
  1. Osoby pragnące pogłębić swoją wiedzę religijną zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 19.30 do sali misyjnej.
  1. W zeszłą niedzielę, zebraliśmy na fundusz Pomocy Kościołowi na wschodzie 310 zł, na inwestycje parafialne z racji I niedzieli miesiąca 1770 zł., oraz 600 zł na potrzeby parafii zostało wpłaconych na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  1. Wczoraj zostały założone nowe głośniki. Wydaliśmy na ten cel 500 zł.
  1. Już dzisiaj informuję, że spowiedź adwentowa będzie w poniedziałek 22 grudnia. Godziny podam w przyszłą niedzielę.
  1. W niedzielę 21 grudnia 2014 r. o godzinie 17:00 zostanie odprawiona kolejna Msza św. w Sanktuarium Maryjnym w Tulcach na którą zaprasza Duszpasterstwo Mężczyzn Archidiecezji Poznańskiej. Po Mszy św. prelekcja w ramach Formacji Mężczyzn – „Sumienie – duchowy kompas” – prowadzi ks. Marian Sikora ojciec duchowny ASD Poznań.
  1. W gablocie wisi ostrzeżenie poznańskiej Policji skierowane przede wszystkim do osób starszych. Proszę się z nim zapoznać.
  1. W przedsionku kościoła można nabyć świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wakacje dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Świece są w cenie: 6 zł za małą i 12 zł. za dużą. Można nabyć opłatki wigilijne, również w przedsionku kościoła.