Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Adwentu 9.12.2018 r.

II NIEDZIELA ADWENTU 9.12.2018 r.

1. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na rehabilitację dla Adriana, a dzisiejsza składka przeznaczona jest na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

1. Roraty odprawiamy w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Szczególnie zapraszam na te Msze św. ku czci Matki Bożej wszystkie dzieci, a zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Będą także roraty w środę i sobotę o godz. 6.00. Po tych Mszach św. zapraszam na śniadanie do sali misyjnej. Zachęcam wszystkich parafian do udziału w Mszach Roratnich, które są dobrym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia. Proszę o przynoszenie lampionów.

1. Dzieci z klas 4 – 6 szkoły podstawowej zapraszam na spotkanie we wtorek o godz. 16.45 w sali misyjnej. Na spotkaniach omawiamy Mszę św.

1. Osoby, które chciałyby się zaangażować w pomoc najuboższym i potrzebującym w parafialnej Caritas zapraszam na spotkanie organizacyjne we wtorek po wieczornej Mszy św. w sali misyjnej.

1. Krąg Biblijny w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej. Serdecznie zapraszam.

1. Młodzież z 7-8 klas szkoły podstawowej, gimnazjum, szkół średnich i studentów zapraszam na Mszę św. i spotkanie w piątek o godz. 18.00. Podczas spotkania przygotujemy coś do jedzenia i będziemy oglądali film.

1. W kruchcie kościoła można nabywać Świece Wigilijne Caritas w cenie 13 zł duża i 6 zł mała. Ofiary ze sprzedaży świec przeznaczone są na pomoc najuboższym dzieciom. Można także za dobrowolną ofiarę otrzymać opłatki wigilijne.

1. W tym tygodniu osadziliśmy kamień pod tablicę upamiętniającą 100-lecie wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz zamontowaliśmy dwa maszty na flagi. Na maszty wraz z flagami wydaliśmy 3260,00 zł. Odsłonięcie i poświęcenia tablicy będzie w przededniu rocznicy wybuchu Powstania 26 grudnia po Mszy św. o godz. 9.00.

1. W zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne zabraliśmy 2286,10 zł, a przez ostatni tydzień na konto parafii wpłynęło 453 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1. Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała odprawimy w naszym kościele w poniedziałek za dwa tygodnie 17 grudnia o godz. 19.30.

1. Pokutny Marsz Różańcowy organizowany przez Krucjatę Różańcową za Ojczyznę odbędzie się w przyszłą niedzielę 16 grudnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.30 w kościele Bożego Ciała w Poznaniu.

1. Polecam prasę katolicką, szczególnie „Gościa Niedzielnego”.