Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Adwentu 2.12.2018 r.

I NIEDZIELA ADWENTU 2.12.2018 r.

1. Dzisiaj w I niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”.

1. Dziś także I niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 9.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na katechezę parafialną po Mszy św. o godz. 11.00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

1. Roraty będziemy odprawiali w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Szczególnie zapraszam na te Msze św. ku czci Matki Bożej wszystkie dzieci, a zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Będą także roraty w środę i sobotę o godz. 6.00. Po tych Mszach św. zapraszam na śniadanie do sali misyjnej. Zachęcam wszystkich parafian do udziału w Mszach Roratnich, które są dobrym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia. Proszę o przynoszenie lampionów.

1. Dzieci przedszkolne i z klas 1 – 3 szkoły podstawowej zapraszam na spotkanie biblijne we wtorek o godz. 16.45 w domu naszych Sióstr.

1. W czwartek I czwartek miesiąca. Zapraszam na adorację w intencji powołań i powołanych o godz. 17.30. Rodziców ministrantów wraz z ministrantami zapraszam na Mszę o godz. 18.00, a po Mszy rodziców zapraszam na spotkanie do sali misyjnej.

1. W piątek I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy do Serca Pana Jezusa i adoracja do godz. 20.00. Okazja do spowiedzi również podczas adoracji. Chorych odwiedzę z Komunią św. w piątek od godz. 9.00.

1. W kruchcie kościoła można nabywać Świece wigilijne Caritas w cenie 13 zł duża i 6 zł mała. Ofiary ze sprzedaży świec przeznaczone są na pomoc najuboższym dzieciom. Można także za dobrowolną ofiarę otrzymać opłatki wigilijne.

1. Bardzo dziękuję osobom, które wczoraj pograbiły i wywiozły liście z terenu kościoła.

1. Przez ostatnie trzy tygodnie na konto parafii wpłynęło 700 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1. W przyszłą niedzielę będziemy przed kościołem zbierać ofiary na pomoc Adrianowi, który walczy z chorobą nowotworową mózgu.

1. Szkoła Formacji Duchowej zaprasza dorosłych i młodzież na adwentowe rekolekcje w milczeniu,  u naszych Sióstr od 7 do 9 grudnia. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła.

1. Nasze Siostry Misjonarki zapraszają dziewczęta ze szkół średnich i studentki na dzień skupienia ze Słowem Bożym „Lectio Divina”. Rozpoczęcie w przyszłą sobotę o godz. 12.00. Więcej informacji w zakrystii.

1. Polecam prasę katolicką, szczególnie „Gościa Niedzielnego”.
  2. Młlodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie we wtorek o godz. 18.00.