Ogłoszenia Parafialne XXVIII Niedziela Zwykła 14.10.2018 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII NIEDZIELA 14.10.2018.

 

 

 1. Dzisiaj przeżywamy 18 Dzień Papieski ku czci św. Jana Pawła II, pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Przed kościołem zbieramy ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które pomaga zdolnej ale ubogiej młodzieży.

 

 1. Dzisiaj także kolejna część cyklu Verba Sacra, podczas którego czytane jest Pismo św., opatrzone komentarzem i oprawą muzyczną. Ty razem w Poznańskiej Katedrze o godz. 17.00 będzie czytana Księga Rut.

 

 1. Trwa październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Różaniec odmawiamy codziennie po Mszy św. W środę o godz. 18.00, a w niedzielę przed Mszą o godz. 9.00. W Radojewie Różaniec codziennie o godz. 17.00 przy figurze Matki Bożej.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Dzieci z przedszkolne i klas 1 – 3 szkoły podstawowej zapraszam na spotkanie biblijne we wtorek o godz. 16.45 w domu naszych Sióstr.

 

 1. Spotkanie z Katechizmem Kościoła Katolickiego w czwartek po Mszy św. w sali misyjnej.

 

 1. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszam na Mszę św. i spotkanie formacyjne w piątek o godz. 18.00.

 

 1. Ministrantów młodszych oraz kandydatów zapraszam na zbiórkę w sobotę o godz. 9.00 w kościele.

 

 1. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na dzień skupienia w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w sali misyjnej

 

 1. Kolejny, 73 Pokutny Marsz Różańcowy w intencji Ojczyzny odbędzie się w przyszłą niedzielę 21 października. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.30 w kościele Bożego Ciała.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Światową Niedzielę Misyjną, z tej racji składka przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.

                                                                                                                           

 1. W dniach od 20 – 25 października w Poznaniu będzie odbywać się Ekumeniczne Święto Biblii.

 

 1. Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej JORDAN serdecznie zaprasza młodzież na Europejskie Spotkanie Młodych w Madrycie. Szczegóły zostały podane na stronie www.jordan-poznan.pl w zakładce ESM MADRYT.

 

 1. Wczoraj dzięki zaangażowaniu Towarzystwa Przyjaciół Gminy Suchy Las został częściowo ogrodzony nasz stary cmentarz na Poligonie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to dzieło. Kolejna akcja sprzątania na tym cmentarzu dobędzie się w najbliższą sobotę od 9.00 – 14.00. W zakrystii można odebrać przepustki na wjazd na poligon.

 

 1. Polecam Prasę Katolicką.