Ogłoszenia Parafialne, Niedziela Uroczystość NMP Częstochowskiej 26.08.2018 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ 26.08.2018.

 

 

  1. Dzisiaj Uroczystość NMP Częstochowskiej. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.

 

  1. Dzisiaj także odbędą się Wojewódzko – Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie. Na Polanie Harcerzy przy Malcie o godz. 13.00 będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Grzegorza Balcerka. Po Mszy wiele innych wydarzeń i atrakcji. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.

 

  1. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

  1. We środę 29 sierpnia przypada wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela czyli nasz Odpust Parafialny. Uroczysta Suma Odpustowa, której przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Andrzej Niwczyk, o godz. 19.00. Serdecznie wszystkich Parafian zapraszam, do wspólnego liturgicznego świętowania. Proszę o przygotowanie procesji wokół kościoła, sztandarów, feretronów, baldachimu, oraz proszę dziewczynki do sypania kwiatków.

 

  1. W sobotę 1 września przypada 79 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Z tej racji jak co roku w Łagiewnikach na poligonie przy Pomniku Ofiar Faszyzmu odbędą się uroczystości, które rozpocznie Msza św. o godz. 9.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za Ofiary II Wojny Światowej. W tym dniu można wjechać bez przepustki na poligon by wziąć udział w uroczystościach.

 

  1. Trzeci Parafialny Festyn Rodzinny odbędzie się w przyszłą niedzielę 2 września. Początek po Mszy św. o godz. 11.00. Przewidujemy wiele atrakcji m. in. koncert przebojów, pokaz wytwarzania naczyń z gliny, pokaz mielenia mąki w żarnach i ubijania masła, licytację obrazów, dmuchańce dla dzieci, konkurs strzelecki, konkursy, gry i zabawy dla dzieci, bardzo dobre dania z grilla i nie tylko, watę cukrową, popcorn i wiele innych atrakcji. Będzie także loteria, każdy los stanowi cegiełkę na remont prezbiterium i każdy los wygrywa, a ok. godz. 16.15 będzie losowanie atrakcyjnych nagród głównych. Cały dochód z festyny przeznaczony jest na remont prezbiterium. Osoby, które chciałyby upiec placki na festyn zapraszam po Mszy do zakrystii.

 

  1. W tym tygodniu na konto parafii wpłynęło 3000 zł. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę.

 

  1. Od poniedziałku przyjmuję intencje Mszalne na I półrocze 2019 roku.

 

  1. Polecam Prasę Katolicką.