Ogłoszenia Parafialne Niedziela Najświętszej Trójcy 27.05.2018 r.

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 27.05.2018.

1. Dzisiaj niedziela Najświętszej Trójcy. Przed kościołem harcerze sprzedają upieczone przez siebie ciasto zbierając w ten sposób fundusze na obóz wakacyjny.

1. W czwartek 31 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Procesja Eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam do jak najliczniejszego udziału w procesji, która jest świadectwem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji:
  • w rejonie świetlicy: mieszkańcy ul. Morasko, Sióstr Misjonarek i mniejszych ulic do nich przylegających
  • przy figurze: mieszkańcy ul. Jaśkowiaka i Lewandowskiego
  • w rejonie kościoła św. Trójcy: mieszkańcy Radojewa
  • przy kościele parafialnym: mieszkańcy ul. Glinienko i ulic przyległych

Procesję zakończymy przy czwartym ołtarzu błogosławieństwem na cztery strony świata.

Bardzo proszę o jak najliczniejsze zaangażowanie w przygotowanie i posprzątanie ołtarzy. Proszę także o podjęcie w Boże Ciało i podczas Oktawy poszczególnych funkcji: baldachim, sztandary, feretrony, służba liturgiczna, dziewczynki sypiące kwiatki. Dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w procesjach w strojach liturgicznych.

Proszę także o przystrojenie domów, wywieszenie flag nie tylko na trasie procesji ale na terenie całej Parafii także podczas Oktawy Bożego Ciała.

1. Dziewczynki, które chcą sypać kwiaty podczas procesji Bożego Ciała zapraszam na krótką próbę we wtorek po Mszy św. przed kościołem.

1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy we wtorek po Mszy św.

1. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00 oraz po Mszy św. podczas adoracji, która będzie do godz. 20.00

1. Chorych odwiedzę z Komunią św. w piątek od godz. 9.00.

1. Dzieci od 8 roku życia zapraszam na wakacyjny wyjazd parafialny w dniach od 6 do 11 sierpnia do Przesieki. Podczas wyjazdu planowana jest wycieczka do Czech i wiele atrakcji. Koszt wyjazdu 800 zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii po Mszy św.

1. Młodzież z 7 klasy szkoły podstawowej, z gimnazjum i szkół średnich oraz studentów zapraszam na spływ kajakowy w dniach 29 lipca do 3 sierpnia. Będziemy kontynuować spływanie rzeką Brdą. Zapisy w zakrystii.

1. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za złożony dar ołtarza w kwocie 4800 zł na remont prezbiterium oraz za 100 zł, które wpłynęło na konto parafialne w ubiegłym tygodniu.