Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Wielkanocna 29.04.2018 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 29.04.2018.

 

 

 1. Dzisiaj obchodzimy dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

 

 1. We wtorek rozpoczyna się maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św. w niedziele Litania Loretańska przed Mszą o godz. 9.00. W Radojewie nabożeństwo codziennie o godz. 17.00 przy figurze Matki Bożej.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. W środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. jak w niedziele. Zachęcam do wywieszenia flag narodowych 2 i 3 maja.

 

 1. W tym tygodniu nie będzie czwartkowego spotkania z Katechizmem Kościoła Katolickiego.

 

 1. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. W czasie adoracji także okazja do spowiedzi.

 

 1. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 9.00

 

 1. Zgodnie z dyspensą udzieloną przez Księdza Arcybiskupa w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

 

 1. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydział Teologiczny zaprasza na sympozjum naukowe MIŁOŚĆ – MAŁŻEŃSTWO – RODZICIELSTWO „Humanae vitae” – wzniosła teoria, czy realna pomoc? Sympozjum odbędzie się w sobotę 5 maja 2018 r. w budynku B, Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (ul. Wieżowa 2/4). Rozpoczęcie o godz. 7.30 Mszą św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Abp Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego  (Kaplica Wydziału Teologicznego UAM, Budynek A). Szczegółowy plan wywieszony jest w kruchcie kościoła.

 

 1. W przyszłą niedzielę, pierwsza niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na Mszę św. i spotkanie formacyjne o godz. 9.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na Mszę św. i katechezę parafialną o godz. 11.00. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

 

 1. Polecam prasę katolicką.