Ogłoszenia Parafialne 3 Niedziela Wielkanocna 15.04.2018 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 3 NIEDZIELA wielkanocna 15.04.2018.

 

  1. Dzisiaj gościmy w Parafii kleryka z naszego Seminarium, który głosi Słowo Boże, modli się z nami o powołania, a po Mszy św. będzie zbierał ofiary na rzecz Poznańskiego Seminarium.

 

  1. Dzisiaj także Niedziela Biblijna i Narodowy Dzień czytania Pisma św. W kruchcie kościoła w koszyku wyłożone są kartki z fragmentami Pisma św. zachęcam do zabrania, przeczytania podanych fragmentów i rozważania ich przez cały dzisiejszy dzień.

 

  1. Ponieważ jutro wyjeżdżam na pielgrzymkę do Fatimy, biuro parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.

 

  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

  1. W tym tygodniu nie będzie kręgu biblijnego.

 

  1. W tym tygodniu na konto parafii wpłynęło 800 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

  1. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Franciszka Jaśkowiaka. Serdecznie zapraszam.

 

  1. Kolejne spotkanie w ramach VERBA SACRA odbędzie się w niedzielę za tydzień 22 kwietnia o godz. 17.00 w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu. Tym razem przez aktora Marcina Kwaśnego będzie czytania Księga Liczb. Wyboru fragmentów i komentarza dokona ks. prof. dr hab. Janusz Nawrot. Wstęp Wolny.

 

  1. Komunikat Kurii Metropolitalnej: Z radością informujemy, że pomyślnie postępuje proces beatyfikacyjny sługi Bożego ks. Aleksandra Woźnego na etapie rzymskim. Zakończone zostały zasadnicze prace przy tzw. Positio – dokumencie będącym podstawą do stwierdzenia przez Ojca Świętego heroicznej praktyki cnót chrześcijańskich w życiu ks. Woźnego. W najbliższy czwartek, 19 kwietnia, o godz. 18:30, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki odprawi w kościele parafialnym pw. św. Jana Kantego w Poznaniu, Mszę Świętą o szybką beatyfikację świątobliwego proboszcza ks. Aleksandra. Po Eucharystii zostanie otwarta i poświęcona izba pamięci ks. Woźnego. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału księży, siostry zakonne i wiernych świeckich. Jednocześnie prosimy, by o łaskach otrzymywanych za wstawiennictwem sługi Bożego ks. Aleksandra Woźnego informować Postulatora procesu lub Kurię Metropolitalną. 

 

  1. Polecam prasę katolicką.