Ogłoszenia Parafialne Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 1.04.2018 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 1.04.2018.

 

 1. Wielkanoc jest czasem otuchy i nadziei. Czasem odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Drogim Parafianom i Gościom życzę by te Święta Zmartwychwstania Pańskiego przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstały, który niesie odrodzenie życia napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę do pokonywania trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

 

 1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg Triduum Paschalnego. Rodzinom z Radojewa, które przygotowały Ciemnicę i Grób Pański, osobom, które uświetniły liturgię swoim śpiewem, wszystkim, którzy czytali czytania i śpiewali psalmy, panom szafarzom, służbie liturgicznej, pani, która posprzątała kościół. Szczególne podziękowania kieruję do siostry Anny, która już od długiego czasu przygotowywała kościół, układała kwiaty, do siostry Karoliny, która przygotowała wszystkich śpiewających, a także Pana Waldemara, za przygotowanie ministrantów i całej oprawy liturgicznej.

 

 1. Msze św. w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny jak w każdą niedzielę o godz. 9.00 i 11.00.

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny składka z Mszy św. przeznaczona jest na KUL, WT UAM i szkoły katolickie w naszej archidiecezji.

 

 1. Do soboty włącznie codziennie będziemy odmawiać Nowennę do Bożego Miłosierdzia
  15 minut przed Mszą św. W niedzielę i poniedziałek Nowenna o godz. 8.45.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Krąg biblijny w czwartek po Mszy św.

 

 1. W czwartek I czwartek miesiąca, serdecznie zapraszam na adorację w intencji powołań i za powołanych o godz. 17.30

 

 1. W piątek I piątek miesiąca okazja do spowiedzi od 17.00 do Mszy św. Po Mszy wstawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00. Podczas adoracji również okazja do spowiedzi.

 

 1. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 

 1. W przyszłą niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15.00 będzie nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.

 

 1. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Fatimy zapraszam na spotkanie w niedzielę o godz. 17.30

 

 1. Z racji Świąt Wielkanocnych katecheza parafialna dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. jest przełożona na przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Z powodu pogrzebu pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w przyszłą sobotę: dzieci z parafii o godz. 9.00, a ze szkoły społecznej o godz. 10.30.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy gościli kleryka, który będzie się z nami modlił, wygłosi kazania, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary na rzecz poznańskiego seminarium.

 

 1. Polecam prasę katolicką.