Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA wielkiego postu 18.03.2018.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które głosi ks. Tomasz Kozica ekonom naszego Seminarium. Msze św. z naukami poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00. W poniedziałek i wtorek po Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

 

 1. Gorzkie Żale o godz. 15.00.

 

 1. Koncert „Per crucem Tuam” w wykonaniu nasze parafianina p. Tomasza Raczkiewicza wraz z towarzyszącymi muzykami dzisiaj o godz. 16.00. W programie: „Stabat Mater” Giovanniego Batisty Pergolesiego oraz fragmenty „Pasji” wg. objawień bł. Katarzyny Emmerich. Serdecznie zapraszam.

 

 1. Z racji rekolekcji biuro parafialne w poniedziałek będzie nieczynne.

 

 1. Dziś na Mszy św. o godz. 13.00 w kościele oo. Karmelitów w Poznaniu ks. Arcybiskup zawierzył Archidiecezję św. Józefowi. Zawierzenie Archidiecezji i naszej parafii św. Józefowi, jutro w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP podczas adoracji.

 

 1. Dzieci przedszkolne i ze Szkoły Podstawowej zapraszam na spotkanie biblijne we wtorek o godz. 17.00 w domu naszych sióstr.

 

 1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy we wtorek podczas adoracji.

 

 1. Spotkanie dla osób chcących lepiej poznać Katechizm Kościoła Katolickiego w czwartek po Mszy św.

 

 1. Droga Krzyżowa ulicami parafii będzie w piątek po Mszy św. Serdecznie zapraszam. Proszę zabrać ze sobą latarki.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Procesja z palmami i święcenie palm podczas każdej Mszy św.

 

 1. Wszystkich Parafian bardzo serdecznie zapraszam na inscenizację przygotowaną przez naszą młodzież pt. „Pasja oczami św. Marii Magdaleny”, która zostanie wystawiona w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 w naszym kościele.

 

 1. W przedsionku kościoła można nabyć paschaliki przygotowane przez Caritas w cenie
  7 złotych. Ofiary ze sprzedaży tych świec przeznaczone są na pomoc najuboższym.

 

 1. W okresie Wielkiego Postu składamy także Daninę Diecezjalną na potrzeby naszej Archidiecezji. Koperty na Daninę można wziąć w przedsionku kościoła. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary złożone już na ten cel.

 

 1. Przez ostatni tydzień na konto parafii wpłynęło 600 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

 

 1. Polecam prasę katolicką.