Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu 11.03.2018

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11.03.2018.

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszam na Gorzkie Żale o godz. 15.00.

1. Jutro będziemy przeżywali w naszej parafii wizytację pasterską ks. bp Damiana Bryla. Osoby starsze i chore zapraszam na Mszę św. z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 10.30, a po Mszy na spotkanie z ks. Biskupem w sali misyjnej. O godz. 15.00 będzie nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu parafialnym. Radę duszpasterską i ekonomiczną zapraszam na spotkanie z ks. Biskupem o godz. 16.00 w sali misyjnej. Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania o godz. 18.00. Zachęcam do udziału w Mszach św. i spotkaniach z ks. Biskupem. Z powodu wizytacji biuro parafialne będzie nieczynne.

1. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

1. Młodzież z klasy 7 i 2 klasy gimnazjum przygotowującą się do bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie we wtorek o godz. 18.00

1. Krąg biblijny w czwartek po Mszy św.

1. Droga krzyżowa w piątek po Mszy św.

1. Koncert „Per crucem Tuam” w wykonaniu nasze parafianina p. Tomasza Raczkiewicza wraz z towarzyszącymi muzykami obędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę 18 marca o godz. 16.00. W programie: „Stabat Mater” Giovanniego Batisty Pergolesiego oraz fragmenty „Pasji” wg. objawień bł. Katarzyny Emmerich. Serdecznie zapraszam.

1. Zawierzenie Archidiecezji św. Józefowi odbędzie się podczas Mszy św., której przewodniczyć będzie ks. Abp. Stanisław Gądecki w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 w kościele O.O. Karmelitów na Wzgórzu św. Wojciecha.

1. Tradycyjnie w Wielkim Poście ksiądz Arcybiskup dziękuje za składaną w tym czasie daninę diecezjalną, wyraz naszej odpowiedzialności za lokalny Kościół. Koperty na daninę znajdują się w kruchcie kościoła.

1. Jak co roku w czasie Wielkiego Postu można nabyć paschaliki. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na dzieła Caritas. Proponowana ofiara to 7 zł.

1. W zeszłą niedzielę na potrzeby parafii zebraliśmy 2717,30 zł, a na konto parafii przez ostatnie 2 tygodnie wpłynęło 600 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy, Lizbony, Santiago de Compostela i Poroto w dniach od 16 – 20 kwietnia br. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

1. Wielkopostne rekolekcje parafialne będziemy przeżywać od V Niedzieli Wielkiego Postu czyli 18 marca do środy 21 marca włącznie. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Tomasz Kozica ekonom naszego Seminarium Duchownego. Droga krzyżowa ulicami parafii będzie w piątek 23 marca.

1. Caritas naszej Archidiecezji prowadzi zbiórkę ofiar na pomoc poszkodowanym w wybuchu kamienicy na Dębcu. Więcej informacji i nr konta na ogłoszeniu w gablocie w kruchcie.

1. Polecam Prasę Katolicką.