Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Wielkiego Postu 4.03.2018 r.


OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 4.03.2018.

 

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszam na spotkanie formacyjne po Mszy św. o godz. 9.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszam na katechezę parafialną po Mszy św. o godz. 11.00. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

 

 1. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 15.00. Serdecznie zapraszam.

 

 1. Radę duszpasterską zapraszam na spotkanie w poniedziałek o godz. 20.30 w sali misyjnej.

 

 1. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy we wtorek po Mszy św.

 

 1. Z powodu próby przed bierzmowaniem nie będzie czwartkowego spotkania z Katechizmem Kościoła Katolickiego.

 

 1. Młodzież z klasy III gimnazjum i I szkoły średniej przystępująca do bierzmowania w poniedziałek 12 marca zapraszam na próby we wtorek o godz. 19.00 i w czwartek o godz. 19.00 w kościele.

 

 1. Droga krzyżowa w piątek po Mszy św.

 

 1. Młodzież z 7 klasy szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół średnich zapraszam na Mszę św., Drogę krzyżową i spotkanie w piątek o godz. 18.00

 

 1. Tradycyjnie w Wielkim Poście ksiądz Arcybiskup dziękuje za składana w tym czasie daninę diecezjalną, wyraz naszej odpowiedzialności za lokalny Kościół. Koperty na daninę znajdują się w kruchcie kościoła.

 

 1. Jak co roku w czasie Wielkiego Postu można nabyć paschaliki. Dochód ze sprzedaży tych świec przeznaczony jest na dzieła Caritas. Proponowana ofiara to 7 zł.

 

 1. W zeszłą niedzielę na działo pomocy misjonarzom „Ad gentes” zebraliśmy 529,50 zł. „Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. W poniedziałek 12 marca będziemy przeżywali w naszej parafii wizytację pasterską ks. bp Damiana Bryla. Osoby starsze i chore zapraszam na Mszę św. z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 10.00, a po Mszy na spotkanie z ks. Biskupem w sali misyjnej. O godz. 15.00 będzie nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu parafialnym. Radę duszpasterską i ekonomiczną zapraszam na spotkanie z ks. Biskupem o godz. 16.00 w sali misyjnej. Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania o godz. 18.00. Zachęcam do udziału w Mszach św. i spotkaniach z ks. Biskupem.

 

 1. Koncert „Per crucem Tuam” w wykonaniu nasze parafianina p. Tomasza Raczkiewicza wraz z towarzyszącymi muzykami obędzie się w naszym kościele w niedzielę 18 marca o godz. 16.00. W programie: „Stabat Mater” Giovanniego Batisty Pergolesiego oraz fragmenty „Pasji” wg. objawień bł. Katarzyny Emmerich. Serdecznie zapraszam.

 

 1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Fatimy, Lizbony, Santiago de Compostela i Poroto w dniach od 16 – 20 kwietnia br. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

 

 1. Wielkopostne rekolekcje parafialne będziemy przeżywać od V Niedzieli Wielkiego Postu czyli 18 marca do środy 21 marca włącznie. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Tomasz Kozica ekonom naszego Seminarium Duchownego. Już dziś serdecznie zapraszam.

 

 1. Polecam Prasę Katolicką.